Srijeda, 26 Rujan 2018 02:00

Veterani Atletskog kluba Požega uspješni na Prvenstvu Balkana održanom u Sloveniji

CELJE - Proteklog vikenda (21.-23. 9.2018.) u Celju (Slovenija) je održano Prvenstvo Balkana u atletici za veteran(k)e. Natjecanje je okupilo više od 700 natjecatelja u muškoj i ženskoj konkurenciji iz 12 zemalja.

Među njima su nastupili i članovi Atletskog kluba Požega Damir Ludvig, Franjo Čamak i Damir Jakobović. Dobri rezultati sa Prvenstva Hrvatske potvrđeni su i u Celju:

– zlatnu medalju i naslov prvaka Balkana osvojio je Damir Jakobović u bacanju kugle u kategoriji M50,

– srebrne medalje osvojili su Damir Ludvig u bacanju kugle (M55) i Damir Jakobović u bacanju gire i bacanju kladiva (M50)

– brončanu medalju osvojio je Damir Ludvig u bacanju diska (M55)

Zapažen nastup imao je i Franjo Čamak (M55) koji se odlično snašao po kiši i nevremenu i osvojio 4.mjesto u bacanju diska, te 7. mjesto u bacanju kugle.

Ovim natjecanjem uspješno je zaključena ovogodišnja atletska sezona i nakon kratkog odmora kreće se sa pripremama za novu sezonu.