Srijeda, 13 Veljača 2019 01:00

Uspješni nastupi članova Atletskog kluba Požega u Osijeku i Beogradu

OSIJEK / BEOGRAD - Slavonsko-baranjska trail liga započela je novu sezonu „Neptun trailom“ koji se održao u Osijeku na stazi uz obalu Drave. Utrka je održana u tri kategorije, dugačka od 21 km, kratka od 12 km i canicross utrka sa psima u dužini od 6 km.

Na „Neptunu“ je nastupilo u svim kategorijama 158 natjecatelja po blatnoj stazi, vrlo hladnom i maglovitom vremenu. Atletski klub Požega sudjelovao je sa svoja tri natjecatelja koji su trčali na kratkoj stazi od 12 km i ostvarili zavidne rezultate.

Marijana Švajda je u ženskoj konkurenciji zauzela 3. mjesto s vremenom 1.07.19 dok je u muškoj konkurenciji Manuel Čarđić osvojio 10. mjesto (1.03.46).

Najbolji rezultat ostvario je Dinko Zima koji je osvojio 1. mjesto s vremenom 1.03.47. Slavonsko-baranjska trail liga ove je sezone proširena na 11 kola i nastavlja se 13. travnja 2019. kada se održava 2. kolo na jezeru Borovik pokraj Đakova, a Atletski klub Požega poziva sve zainteresirane da im se pridruže u svim natjecanjima u kojima oni sudjeluju.

U subotu, 09. 02. 2019. u Beogradu je održano Otvoreno dvoransko prvenstvo Srbije za atletici za veterane. Na natjecanju je sudjelovao i član AK Požega Damir Jakobović koji je imao odlične nastupe u bacanju kugle (2. mjesto) i sprintu na 60m (3. mjesto)) te je tako najavio nastavak dobrih rezultata i u ovoj 2019. godini.

Naredni nastup požeških atletičara bit će na Otvorenom seniorskom prvenstvu Zagreba.

Pročitano 1587 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 13 Veljača 2019 14:38