Ponedjeljak, 27 Travanj 2015 02:00

Požeški džudaši osvojili 22 medalje ovog vikenda

ZAGREB/BEOGRAD - Protekog vikenda borci Judo kluba Judokan nastupili su na jakim međunarodnim turnirima u Zagrebu i Beogradu.

U subotu, 25. travnja, godine požeški džudaši su sudjelovali na 20. Međunarodnom judo turniru „Kup Maksimira 2015”, održanog u Zagrebu , u sportskoj dvorani Sutinska Vrela , koji je organizirao Judo klub Maksimir .

Na turniru je sudjelovalo 276 džudaša iz 33 kluba iz regije.

Judo klub Judokan iz Požege je bio prisutan s 4 trenera, desetak roditelja i 22 natjecatelja u dobnim skupinama od limača do kadeta vrativši se iz Zagreba sa čak 19 medalja.

Za neke požeške džudaše ovo je bilo prvo natjecanje, te je vladala trema i veliko uzbuđenje.

Postignuti su sljedeći rezultati : Prva mjesta i zlatne medalje osvojili su : Šimun Begović ( kao najmlađi član ) i Ana Prgomet.

Druga mjesta i srebrne medalje osvojili su: Nikola Raguž , Luka Radić , Filip Mjertan Monika Pavličević i Dea Pečur .

Treća mjesta i brončane medalje osvojili su: Niko Radić , Mihael Martić , Marko Nekić , Mihael Skeledžić , Nika Tripunić , Gabrijel Gagić , Rafael Skeledžić , Eva Svjetličić , Mirta Svjetličić , Petra Raguž , Roko Papak i Petar Pečur .

U nedjelju, 26. travnja, požeški džudaši nastupili su na 21. Međunarodnom memorijalnom turniru „Srđan Janković” održanog u sporskoj dvorani Šumice, koji je organizirao Judo klub Trudbenik Voždovac iz Beograda.

Na turniru se natjecalo oko 600 džudaša iz 60 klubova i 8 zemalja naših troje natjecatelja vratilo se u Požegu sa 3 medalje.

U iznimno jakoj konkurenciji džudaša treća mjesta i brončane medalje osvojili su Rafael Skeledžić i Dino Zečević dok je svu svoju konkurenciji iponom potukao do zlata Luka Radić.

Pročitano 2009 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 27 Travanj 2015 08:07