Utorak, 10 Studeni 2015 01:00

Uvjerljiva domaća pobjeda Plamenih protiv Vindija

POŽEGA - Igračice ŽKK Plamen Požega u subotu su u 4. kolu A2 Hrvatske ženske košarkaške lige (skupina A) u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc pobijedile ŽKK Vindi (Varaždin).

Rezultat je bio 52:35 za igračice trenera Vladimira Englmana koje su ponovno odigrale loše prvo poluvrijeme kao i na gostovanju u Virju u porazu od Podravca prije dva tjedna kada su u prvih 20 minuta postigle samo 12 koševa.

Na poluvremenu su Varaždinke imale prednost od četiri koša razlike (17:21).

Plamene nije išao šut u prve dvije četvrtine.

U nastavku utakmice proigrale su sestre Lovrić, do kraja utakmice Martina je postigla ukupno 20 poena, a Petra 16 koševa.

Požežanke su u trećoj i četvrtoj četvrtini postigle čak 35 koševa što je dvostruko više nego u prve dvije četvrtine.

Trener Englman na ovom susretu nije mogao računati na kadetsku reprezentativku Anu Vojtulek koja je izostala zbog bolesti.

Ekipa Vindija svakako može biti zadovoljna s ovim porazom od samo 17 koševa razlike jer su na prošlosezonskom gostovanju u Požegi Varaždinke poražene sa čak 72 koša razlike (106:34).

U ostalim susretima Folka Borovje (Zagreb) je pobijedila Radost (Čakovec) sa 75:55, a Podravac (Virje) je bio bolji od Jabuke Zaprešić sa uvjerljivih 62:35. Utakmica Brod - Koprivnica je odgođena. U ovom kolu slobodna je bila Mursa (Osijek).

ŽKK Plamen Požega je trenutno na četvrtom mjestu sa 5 bodova, dva manje od vodećeg Podravca s tim da Požežanke imaju i utakmicu manje.

U 5. kolu požeške košarkašice gostuju u Zaprešiću kod ŽKK Jabuka - Zaprešić (subota, 14. studenog). Ostali parovi su Radost - Podravac, Koprivnica - Folka Borovje i Mursa - Brod. Slobodan je Vindi.

Na svom parketu Požežanke će ponovno igrati za dva tjedna kada u subotu, 21. studenog dočekuju ŽKK Radost (Čakovec).

ŽKK PLAMEN POŽEGA - ŽKK VINDI 52:35  (10:9, 7:12, 18:10, 17:4)

PLAMEN POŽEGA - Martina Lovrić 20, Petra Lovrić 16, Lana Hrmić 8, Maja Trnokop 4, Martina Pandža-Brnić 4, Laura Bašić,  Teodora Sakoman, Martina Berger, Lorena Soldo.

VINDI - Lara Brezovec 10, Karmen Petreković 10, Nika Premuž 8, Sara Đurasek 3, Roberta Štrocinger 2, Monika Dvorščak 2, Erika Štrocinger, Lucija Kauzler, Ema Veseljak, Monika Zadravec, Zita Božović.

Pročitano 2352 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 11 Studeni 2015 08:38