Četvrtak, 26 Studeni 2015 01:00

Košarkaši Požege poraženi u finalu Kupa Krešimira Ćosića za regiju istok

BOROVO - Košarkaši Požege jučer su poraženi u finalu Kupa Krešimira Ćosića za regiju Istok od domaćeg KK Borova rezultatom 87:59 (14:17, 16:20, 28:9, 29:13).

Ekipa trenera Daria Richa odigrala je odlično prvo poluvrijeme nakon kojeg su imali vodstvo od 7 koševa razlike (30:37).

U drugom dijelu iskusniji domaći košarkaši okreću rezultat u svoju korist i ostvaruju uvjerljivu pobjedu od 28 koševa razlike.

Kod Požežana se osjetio nedostatak Martina Bušića i Luke Grgurića te u nastavku utakmice nisu mogli uspostaviti igru iz prvog dijela.

Najbolji pojedinci kod Požege bili su Josip Ševkušić sa postignitih 18 koševa i Filip Kojanović koji je ubacio 11 poena.

Tako su Požežani ponovili igru iz 5. kola A2 HKL Istok kada su u Belišću imali vodstvo na poluvremenu od 4 koša (29:33) ali su na kraju poraženi 20 razlike (89:69).

Kako trener Rich na raspolaganju ima većinom mlade i neiskusne igrače logično je da tijekom utakmice imaju oscilacije ali njihove igre u prvom dijelu utakmice dok imaju snage nositi se sa iskusnijim i kvalitetnijim protivnicima pokazuju da ova ekipa ako ostane na okupu ima svjetlu budućnost.

Požeški košarkaši sljedeću utakmicu igraju u subotu, 28. studenog kada u 8. kolu A2 Hrvatske košarkaške lige Istok gostuju u Novoj Gradišci kod KK Strmac.

KK Borovo kao pobjednik kupa regije Istok nastavlja natjecanje u kupu protiv pobjednika regije Sjever, KK Grafičar Ludbreg.

Pročitano 1960 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 26 Studeni 2015 12:17