Ponedjeljak, 06 Studeni 2017 01:00

Košarkaši Požege u 2. kolu 2. Hrvatske košarkaške lige poraženi na gostovanju u Vinkovcima

VINKOVCI - U susretu 2. kola Druge hrvatske košarkaške lige košarkaši Požege su izgubili na gostovanju u Vinkovcima od istoimenog domaćina rezultatom 91:79 (15:10, 30:23, 24:29, 22:17).

Požežani su loše ušli u utakmicu i stalno su bili u rezultatskom zaostatku. Na poluvremenu rezultat je bio 45:33 za domaće košarkaše. Tijekom treće četvrtine su se igrači trenera Daria Richa malo probudili i serijom osvojenih lopti (Hofman 6 ) dolaze do smanjenja rezultata.

U posljednjoj četvrtini Požega je došla na samo 3 razlike (63:60) ali nije bilo snage i koncentracije za potpuni preokret pa je protivnik mirno priveo utakmicu kraju i došao do zaslužene pobjede. Kod Požege najraspooloženiji za igru bio je Krešimir Herceg koji je postigao 18 poena.

Treba naglasiti da su suci u ne pretjerano borbenoj utakmicu odsvirali čak 39 faula (svaku minutu jedan faul) tako da je i ono malo lijepe kosarke ugušeno faulima i prekidima.

U sljedećem, 3. kolu Požega dočekuje KK Belišće, ekipu koja je prošle sezone izborila natjecanje u Prvoj ligi ali je zbog financijskih razloga ostala u Drugoj ligi. Utakmica se igra u nedjelju, 12. studenog 2017. s početkom u 16,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Pročitano 1686 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 07 Studeni 2017 09:46