Utorak, 13 Studeni 2018 01:00

Košarkaši Požege uvjerljivo poraženi u Belišću u 1. kolu 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok

BELIŠĆE - Proteklog vikenda odigravanjem utakmica 1. kola počela je nova sezona 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok. Košarkaši Požege na početku sezone išli su na teško gostovanje u Belišću gdje su od istoimenog domaćina uvjerljivo poraženi sa 32 poena razlike.

Požežani su već na poluvremenu imali zaostatak od 18 koševa (48:30), a domaćin je to do kraja još i povećao. Igrači trenera Daria Richa loše su odigrali prvu i posljednju četvrtinu dok su u 2. i 3. četvrtini bili rezultatski ravnopravni.

Najraspoloženiji kod Požege bio je mladi Sven Abramović koji je postigao 19 koševa te Davor Galić sa 15 dok je iskusni Krešimir Herceg dodao 10 poena.

I u ostala tri susreta 1. kola pobjede su ostvarili domaći sastavi. Rezultati : Županja - Vinkovci 65:55, Rekord Tim - KA Osijek 85:71, Borovo - Vrijednosnice OS II 84:67.

U 2. kolu KK Požega će ugostiti KK Rekord Tim (Oriovac). Utakmica se igra u subotu, 17. 11. 2018. s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc. Ostali parovi 2. kola : Vrijednosnice OS II - KA Osijek, Borovo - Županja, Vinkovci - Belišće.

KK BELIŠĆE - KK POŽEGA 101 : 69 (23:9, 25:21, 24:22, 29:17)

BELIŠĆE - Luka Šarić 21, Marko Soldo 20, Marko Mikulić 19, David Đolić 11, Kristijan Preglej 11, Ante Soldo 10, Zvonimir Blažević 4, Luka Inić 3, Jurica Kaptalan 2, Nino Gradinjan 0, Andrija Premec 0, Alen Branković 0.

POŽEGA - Sven Abramović 19, Davor Galić 15, Krešimir Herceg 10, Goran Benić 9, Adam Čeliković 7, Fabijan Ereiz 4, Domagoj Lovrić 3, Andeas Janeš 2, Fran Abramović 0, Franjo Romić 0.

(Foto : KK Belišće)

Pročitano 1712 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 13 Studeni 2018 10:08