Nedjelja, 21 Prosinac 2014 01:00

Košarkaši Požege u Osijeku pobijedili KK Osječki sokol,

OSIJEK – Košarkaši Požege gostovali su jučer u Osijeku gdje su pobijedili KK Osječki Sokol u 11. kolu A2 Hrvatske košarkaške lige – Istok. Požežani su dobili utakmicu rezultatom 81:85 i tako se pobjedom oprostili od prvog dijela sezone. Prema riječima trenera Vladimira Englmana jučer je KK Požega odigrala najlošiju utakmicu u dosadašnjem dijelu sezone. Naši košarkaši promašili su 15 slobodnih bacanja, tijekom cijele utakmice imali su problema s realizacijom te su promašili desetak čistih sitacija za postizanje koševa.

Cijela ekipa je malo podbacila a najviše koševa uspjeli su postići Norac (27), Ćališ (20), Pezer (15) i Soldo (12). Utakmica je rezultatski bila u egalu cijelo vrijeme a ekipe su se izmjenjivale u vodstvu. Tako je KK Požega na poluvremenu imala prednost od 12 koševa da bi domaći košarkaši u trećoj četvrtini imali prednost od 5 koševa. Požežani su ipak uspjeli u posljednjoj četvrtini okrenuti rezultat i doći do pobjede od 4 koša razlike s kojom su se još učvrstili na prvom mjestu lige.

Naši košarkaši su imali rezultatski sjajnu jesen te prvi dio prvenstva završili sa skorom od 10 pobjeda i samo jednim porazom kada su nesretno u produžetku izgubili derbi utakmicu u Belišću a koju nažalost nisu mogli odigrati s najjačom postavom.

Prvo mjesto u A2 HKL – Istok je najbolji rezultat KK Požega u povijesti. Bilo je razdoblja u požeškoj muškoj košarci kada je klub na raspolaganju imao i veća financijska sredstva ali nije mogao doći do ovakvih rezultata.

KK Požega ima odličnu ekipu sastavljenu većinom od domaćih mladih igrača a u koju su se odlično uklopila tri iskusnija igrača iz Slavonskog Broda (Norac, Pezer, Soldo) te najbolji strijelac lige Ante Ćališ koji je u Požegu došao iz Rame radi studiranja. Dobre igre i odlični rezultati vratili su i gledatelje u Grabrik te je posjeta ove jeseni bila solidna a nekoliko puta su navijači klub pratili i na gostujuće utakmice.

Osim sjajne seniorske ekipe klub ima i odlično posloženu i uređenu Školu košarke u kojoj rade treneri Dario Rich i Nino Medaković. U Školi košarke KK Požega svakodnevno trenira i radi oko 80 mladih igrača u 4 kategorije (juniori, kadeti, mlađi kadeti, početnici). Mlađi kadeti jučer su također igrali protiv KK Osječkog Sokola ali u Grabriku te su pobijedili sa 25 koševa razlike i osigurali treće mjesto u Slavoniji. Kadeti KK Požega danas igraju svoju prvenstvenu utakmicu u Županji.

Čestitamo svim igračima, članovima kluba, treneru Vladimiru Englmanu te upravi na čelu s predsjednikom kluba Ninom Abramovićem na osvajanju naslova jesenskog prvaka A2 Hrvatske košarkaške lige – Istok.

Nastavak prvenstva u A2 HKL - Istok predviđen je za 10. siječnja kada Požežane očekuje teško gostovanje u Vukoravu kod KK Borovo.

Pročitano 2239 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 22 Prosinac 2014 10:07