Ponedjeljak, 02 Prosinac 2019 01:00

Košarkaši Požege u gostima svladali Borovo u 5. kolu 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok

VUKOVAR - Košarkaši Požege u 5. kolu su došli do prve pobjede u ovoj sezoni 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok. Ekipa trenera Daria Richa u gostima je uvjerljivo svladala KK Borovo rezultatom 65:82. Na poluvremenu su Požežani gubili sa 6 poena razlike (37:31) ali su odlično odigrali posljednje dvije četvrtine i došli do uvjerljive pobjede od 17 koševa razlike.

Prvo ime Požege bio je Sven Abramović koji je ubacio 31 poen. Odlično su ga pratili i Saša Radosavljević sa 19, Filip Kojanović sa 11 i Martin Bušić sa 10 postignutih koševa.

U sljedećem, 6. kolu požeški košarkaši dočekuju Košarkašku akademiju Osijek. Utakmica se igra u nedjelju, 08. 12. 2019. s početkom u 16,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

BOROVO - POŽEGA 65:82 (16:12, 21:19, 14:31, 14:20)

Borovo - Jovan Đuričić 20, Nemanja Tomić 13, Aleksandar Kapović 12, Dino Ragač 8, Aleksandar Jakovljević 6, Mateo Pravdić 4, Ivan Papeša 2, Mihajlo Ostojić 0, David Rajaković 0, Robert Ragač 0, Vojislav Jakovljević 0.

Požega -  Sven Abramović 31, Saša Radosavljević 19, Filip Kojanović 11, Martin Bušić 10, Domagoj Lovrić 4, Frano Romić 3, Bruno Galić 2, Niko Pisker 2, Fran Abramović 0, Shukri Aliti 0.