Nedjelja, 26 Travanj 2015 02:00

Poraz KK Požega na gostovanju kod Hermes Analitice

ZAGREB - Košarkaši Požege jučer su gostoval kod KK Hermes Analitica u sklopu 6. kola kvalifikacija za A1 Hrvatsku košarkašku ligu.

Požeški košarkaši koji su i u ovom susretu bili oslabljeni ne igranjem četiri ozljeđena igrača uvjerljivo su poraženi rezultatom 108:77.

Nakon prve četvrtine rezultat je bio 28:16 za domaće. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 56:38 dok se u posljednju četvrtinu ušlo s prednosti domaćih od 30 poena razlike (84:54).

Najbolji igrač domaćih bio je Sven Smajlagić koji je postigao čak 41 koš, upisao 19 skokova i 10 asistencija.

Kod Požežana najbolji pojedinac bio je Krunoslav Rimac koji je postigao 32 koša. Bruno Ćelebija je postigao 16 koševa, a Martin Bušić dodao je 12 poena.

U strijelce su se još upisali kapetan Dario Rich (6), Sven Abramović (5), Antun Štivičić (4) i Filip Kojanović (2).

U drugom susretu 6. kola KK Podravac (Virje) je iznenadio KK Jazine Arbanasi u Zadru i pobijedio rezultatom 70:76.

Tako su se Podravci umjesto Zadrana ubacili u borbu za prva dva mjesta zajedno s Hermes Analiticom i Škrljevom koje je bilo slobodno u ovom kolu.

U sljedećem, 7. kolu, u četvrtak, 30. travnja, s početkom u 18,00 sati KK Požega dočekuje KK Jazine Arbanasi.

Podravac je domaćin Škrljevu, a Hermes- Analitica je slobodna.

U 5. kolu koje se igralo preko tjedna KK Požega je bila slobodna, Hermes Analitica je dobila Podravac rezultatom 100:89 dok su Jazine svladale Škrljevo rezultatom 82:76.

U vodstvu je Hermes Analitica sa 9 bodova. Na drugom mjestu je Podravac sa 8 bodova.

Treće je Škrljevo sa 7 bodova (utakmica manje) koliko imaju i Jazine Arbanasi na četvrtom mjestu.

Požega je na posljednjem, petom mjestu sa 5 bodova.

Pročitano 1839 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 27 Travanj 2015 10:07