Ponedjeljak, 05 Lipanj 2017 02:00

Željka Peška osvojila 2 zlatne i 1 srebrnu medalju na 17. IBSA Europskom prvenstvu u kuglanju za slijepe i slabovidne

APATIN - Od 30. svibnja do 3. lipnja u Apatinu (Srbija) je održano je 17. IBCA Europsko prvenstvo u kuglanju za slijepe i slabovidne. Na ovom natjecanju sudjelovalo je 99 kuglača i kuglačica iz devet zemalja. U Hrvatskoj reprezentaciji bilo je 5 kuglačica i 12 kuglača u sve tri kategorije oštećenja vida. Hrvatske boje uspješno je branila i Željka Peška, članica Športske udruge slijepih Zlatna dolina Požega s kojom je na ovom natjecanju bio i njen trener Jozo Marić. Peška je osvojila zlato ekipno, te zlato i srebro u pojedinačnoj konkurenciji.

Prvog dana natjecanja Hrvatska ženska reprezentacija osvojila je zlatnu medalju s novim europskim rekordom od 2085 čunjeva. U kategoriji B1 Petra Deša postavila je novi europski rekord sa 650 čunjeva, Željka Peška je u B2 srušila 676 čunjeva, a još jedan europski rekord postavila je Ruža Markešić u kategoriji B3 sa 759 čunjeva. Drugo mjesto osvojila je reprezentacija Rumunjske, dok su brončane Slovenke.

Četvrtog dana natjecanja naši kuglači su osvojili tri zlata, srebro i broncu uz novi europski rekord Petre Deše. U finalu B1 Petra Deša u disciplini singl 1×120 hitaca osvojila je zlatnu medalju srušivši 654 čunja i popravila svoj europski rekord od 30. svibnja za 4 čunja. U disciplini individual 2×120 Deša osvojila je još jedno zlato s novim europskim rekordom od 1304 čunja. Srebro je pripalo Njemici Rother s 1136čunjeva, a brončana je Čehinja Hladikova koja je srušila 1109 čunjeva.

U kategoriji B2 singl Željka Peška sa srušenih 715 čunjeva osvojila je zlatnu medalju. U disciplini individual Željka Peška s 1391 čunjem osvojila je srebrno odličje.

Pročitano 2156 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 05 Lipanj 2017 13:52