Srijeda, 30 Svi 2018 02:00

Na 3. Malonogometnom turniru "Ožujsko kup Vidovci 2018" nastupit će 21 ekipa (Raspored utakmica)

VIDOVCI - Za nastup na 3. Malonogometnom turniru „Ožujsko kup Vidovci 2018“ koji će se od 31. 05. do 02. 06. 2018. održati na malonogometnom igralištu s umjetnom travom u Vidovcima prijavila se 21 ekipa što je za 3 ekipe više nego na prošlogodišnjem turniru.

Organizator je Nogometni klub Dinamo Vidovci Dervišaga, a turnir se održava pod generalnim pokroviteljstvom Zagrebačke pivovare – Ožujsko pivo.

Kotizacija za turnir je 200 kuna. Prva nagrada je 3000 kuna, druga nagrada 1500 kuna, a treća nagrada 800 kuna. Četiri najbolje ekipe bit će nagrađene peharima. Na turniru će nastupiti 21 ekipa. Ekipe su podijeljene u 7 skupina po 3 ekipe. Prvaci skupina plasirat će se u četvrtfinale kao i najbolja drugoplasirana ekipa. Četvrtfinalni parovi bit će određeni ždrijebom nakon završetka prvog kruga.

Sve utakmice na turniru se igraju 2x10 minuta. Akumulirani prekršaji se računaju a nakon petog se svaki sljedeći prekršaj izvodi kazneni udarac sa 10 metara (od 6. prekršaja pa dalje). Prekršaji se ne brišu na poluvremenu. U slučaju neriješenog rezultata izvode se penali sa 7 metara. Po tri izvođača sa svake strane, a u slučaju neodlučenog rezultata nakon tri serije po jedan izvođač sa svake strane. U skupini se boljim izvođenjem penala ostvaruje prednost, a u drugom krugu prolaz u daljnje natjecanje.

Utakmice se igraju na malonogometnom igralištu s mantinelom na umjetnoj travi dimenzija 40x20 metara. Auta nema osim u slučaju kad lopta udari u gornju mrežu. U tom slučaju aut se izvodi rukom po zemlji.

U slučaju težeg prekršaja ili prigovora sudac može isključiti igrača na 2 minute. Ako isti igrač bude dva puta isključen automatski dobiva crveni karton (njegova ekipa igra 2 minute s igračem manje, a nakon toga se u igru vraća drugi igrač). Ako za vrijeme kazne padne pogodak ekipa i dalje igra s igračem manje odnosno skroz dok vremenska kazna ne istekne. Igrač koji je isključen više se ne može vratiti u igru na toj utakmici ali smije nastupiti na sljedećoj.

Ekipu čini 5 igrača i vratar, a svaka ekipa na turniru može koristiti maksimalno 12 igrača koliko i ide u zapisnik. Izmjene igrača su leteće. Na turniru mogu nastupiti mogu igrači sa navršenih 16 godina starosti. Gornja granica nije određena. Utakmice se igraju s futsal loptom veličine 4 (mrtva lopta). Za sve ostalo tumačenje daje Organizacijski odbor turnira.