Utorak, 18 Prosinac 2018 01:00

Alabama uvjerljivo svladala Vallis Aureu u derbiju 9. kola Malonogometne lige veterana Požega

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc odigrane su sve utakmice 9. kola Malonogometne lige veterana Požega. koje je bilo i posljednje kolo prvog dijela sezone. U prvom susretu 9. kola Pilana Blatančić je s uvjerljivih 7:1 svladala Rampu Spin Valis. Pogotke za „Blatančiće“ postigli su Vjekoslav Čerti (3), Rajko Mijatović (2) i Pero Vidović (2) dok je jedini strijelac za Rampu bio Goran Stevanović.

Clarum je u derbiju začelja rezultatom 4:3 svladao Standard i došao do prve pobjede u prvenstvu. Pogotke za Clarum postigli su Draženko Kljajić (2), Danijel Rašić i Ivan Kajinić, a za Standard su zabili Željko Metlar (2) i Zvonko Jakobović.

U derbiju kola i prvog dijela prvenstva Alabama je s uvjerljivih 5:1 svladala Vallis Aureu. Jesenski prvaci MNLV Požega poveli su u 10. minuti pogotkom Kreše Poletija, a u 12 minuti Miro Raguž povećao je prednost na 2:0 i s tim rezultatom je završilo prvo poluvrijeme. U 23. minuti Poleti za zabija za 3:0, a nadu Vallis Aurei donio je Milan Marčinović pogotkom za 3:1 u 34. minuti. Dvije minute prije kraja Ivica Fliszar je potvrdio pobjedu Alabame pogotkom za 4:1, a konačnih 5:1 postavio je Zoran Bošnjkavić u 39. minuti. Alabama je u 8 odigranih utakmica ostvarila 8 pobjeda uz gol razliku 37:9 i bit će pravo čudo ako u drugom dijelu sezone ispuste 6 bodova prednosti pred prvim pratiteljima, ekipama Autodijelova Tokić i Vallis Auree.

U posljednjem susretu 9. kola Kelvin je svladao Hvidru rezultatom 8:5. Četiri igrača Kelvina postigla su po 2 pogotka. To su Mario Čuljak, Štefo Odobašić, Mario Engelmann i Petar Čuljak. Za Hvidru su strijelci bili Željko Vidmar (2), Rade Antunović, Mišo Hodak i Danijel Štimac. U ovom kolu sloobodni su bili Autodijelovi Tokić.

Nastavak prvenstva predviđen je za 13. 01. 2019. kad će se igrati utakmice 10. kola. Sastaju se Kelvin - Rampa Spin Valis, Clarum – Vallis Aurea, Standard – Autodijelovi Tokić i Alabama – Hvidra. Slobodna je Pilana Blatančić.