Četvrtak, 20 Prosinac 2018 01:00

Prvog dana 28. BMNT "Požega 2018" pobjede ostvarile ekipe Caffe bara Rubikon, MNK Pleternice, Mojito caffe bara i Vallis Auree

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc večeras su odigrane prve utakmice na 28. Božićnom malonogometnom turniru "Požega 2018". Već po tradiciji natjecanje otvara prošlogodišnji pobjednik pa je tako prvu utakmicu odigrao Caffe bar Rubikon koji je pobjedio Caffe bar Zeus rezultatom 2:0. U 5. minuti Matej Ivanović je postigao pogodak za 1:0, a pobjedu je potvrdio Tomislav Marijanović u 19. minuti kad je postigao pogodak za konačnih 2:0. Rubikon je rutinski došao do pobjede u susretu gdje nisu pokazali sve svoje adute, a vjerojatno su malo i čuvali snagu jer ih je nakon ove utakmice očekivao još i nastup na turniru u Lipiku.

U drugoj utakmici MNK Pleternica je uvjerljivo svladala NK Parasan Golobrdce rezultatom 7:1. Pogotke za Pleternicu postigli su Hrvoje Ančurovski (3), Pavo Nikolić (2) i Josip Šutić uz jedan autogol Parasana, a igrači MNK Pleternice također su postigli jedan autogol. U ovom susretu vidjelo se osim očite razlike u kvaliteti i kolika je prednost što su igrači Pleternice već mjesec i pol dana na parketu jer su igrali utakmice Županijskog malonogometnog kupa i 1. Županijske malonogometne lige, a prošlog tjedna i utakmice pleterničkog Malonogometnog turnira dok su igrači Parasana nakon davnog završetka jesenskog dijela sezone 3. Županijske nogometne lige tek sad prvi put izašli na parket.

Mojito caffe bar je također s uvjerljivih 7:2 svladao Vladorenu Pizzeriu Mama miu. Pogotke za Mojito postigli su Ivan Mautner (3), Valentin Mikić (2), Emanuel Brus i Kristijan Zapalac dok je oba pogotka za Vladorenu postigao Mateo Jakovljević. Do 19. minute rezultat je bio 1:1 , a onda su u posljednjih desetak minuta igrači Mojita ostvarili uvjerljivu pobjedu.

U posljednjem susretu prvog dana prošlogodišnji osvajači 3. mjesta, igrači ekipe Vallis Aurea su rezultatom 3:1 svladali čvrstu ekipu Policijske uprave Požeško - slavonske. Nakon što je prvi dio završio bez pogodaka Vallis Aurea je povela pogotkom Maria Majstorovića u 19. minuti, a izjednačio je Krešimir Kahanek već minutu poslije iz penala. Tomisav Žuljević je u 23. minuti doveo Aureu u vodstvo, a pobjedu je potvrdio Ivan Peharda u 28. minuti kad je postigao pogodak za konačnih 3:1.

U petak, 21. 12. 2018. od 19,00 do 21,40 sati odigrat će se četiri utakmice drugog natjecateljskog dana. Prvi će na parket od 19,00 sati ekipa Kutjeva koja je sastavljena od igrača istoimenog nogometnog četvrtoligaša a protivnik im je Caffe bar Leona Vinarija Kitanović za čiju ekipu igraju igrači MNK Skenderovci, županijskog malonogometnog prvoligaša. Nakon toga sastaju se Bazza Caffe bar i NK Sloga Trenkovo. U 20,20 sati igra prošlogodišnji osvajač četvrtog mjesta Očna optika Abrić i ekipa Wiener osiguranja koja je sastavljena od igrača županijskog nogomenog prvoligaša Omladinca (Čaglin). Posljednju utakmicu odigrat će ekipa iz Sibinja MNK Redoksi protiv Caffe night bara Kolodvor Batrina Moby dicka

Već u subotu, 22. i nedjelju 23. 12. na programu je po 6 utakmica. Utakmice prvog dana pratio je solidan broj gledatelja, a dvorana će svakog dana biti sve punija kako se povećava broj utakmica i kako turnir ide prema drugom krugu natjecanja.