Subota, 29 Prosinac 2018 01:00

Osmog natjecateljskog dana 28. BMNT "Požega 2018" drugi krug osigurale ekipe Caffe bara Samson, MNK Pleternice, Play Fitnessa, AG Gradnje 97 i Mojito caffe bara

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc večeras je odigrano 8 utakmica u seniorskoj kategoriji 28. BMNT „Požega 2018“. U prvom susretu MNK Redoksi su pobijedili ekipu Auto Robija rezultatom 3:1. Pogotke su postigli Ivan Marušćak (2) i Ivica Pavić, a jedini strijelac za Auto Robi bio je Rafael Penava.

MNK Redoksi su prvi u skupini 6. i u drugom krugu će igrati protiv MNK Pleternice koja je druga u skupini 5. a prolaz u osminu finala osigurala je pobjedom nad Policijskom upravom Požeško – slavonskom rezultatom 5:2. Pogotke su postigli Robert Vidakušić (2), Danijel Štavlić, Adam Srdarević i Hrvoje Ančurovski. Oba pogotka za Policijsku upravu postigao je Krešimir Kahanek.

Caffe bar Vertigo je poveo protiv Play Fitnessa u 11. minuti preko Marka Zelenike i imao vodstvo do posljednje minute kada je Luka Balić zabio za konačnih 1:1. Nakon izvođenja penala prednost je osigurala ekipa Play fitnessa ukupnim rezultatom 3:1. Play Fitness je na svoj zahtjev u jednom danu odigrao dvije utakmice, a drugi protivnik bila im je ekipa Piper Here. Play Fitness je pobjedom rezulatom 4:1. Pogotke su postigli Nikola Cindrić (2), Goran Jurić i Antun Blažić. Jedini pogodak za Piper Heru postigao je Robert Jaroš.

Kutjevo je svladalo ekipu Caffe bara Zeus rezultatom 1:0, a pogodak odluke postigao je Domagoj Majetić u 10. minuti. Najzanimljiviju utakmicu dana koja je direktno odlučivala o prolasku skupine odigrali su AG Gradnja 97 i HDZ Temeljni ogranak Centar koji je vodio od 7. minute pogotkom Dominika Solde. Prolaz AG Gradnji donio je Kristijan Makovec pogotkom za 1:1 pola minute prije kraja kada je HDZ imao isključenog igrača na 2 minute. AG Gradnji je trebao barem bod dok je HDZ-u odgovarala samo pobjeda. Tako je Caffe bar Colosseum sa 6 bodova osvojio prvo mjesto u skupini 8, dok je AG Gradnja druga sa 5 bodova.

Caffe bar Samson je sa uvjerljivih 11:2 pobijedio NK Slogu Trenkovo. Pogotke su postigli Tomislav Baltić (3), Mario Pavelić (4), Krešimir Plešić (2), Mile Pavelić, Josip Zeba. Strijelci za Slogu bili su Luka Biondić i Matej Jaroš. Igrači Samsona na ovogodišnjem turniru nastupaju u dresovima sa slikom svog suigrača Brune Bobana s kojim su dva puta osvojili požeški turnir,  a koji nas je nažalost sve tragično napustio prije 9 mjeseci, 24. 03. 2018. za vrijeme utakmice Marsonia - Slavonija.

U posljednjem susretu 8. dana Mojito caffe bar je uvjerljivo svladao Autodijelove Tokić Veterane rezultatom 5:0. Pogotke su postigli  Kristijan Zapalac (2), Anto Barić, Ivan Japarić i Emanuel Brus. Mojito je osigurao drugi krug vjerojatno kao drugoplasirana ekipa u skupini jer su Autodijelovi Tokić veliki favoriti u sutrašnjem susretu protiv Vladorene Mama mie i ako "Tokići" pobijede bit će prvi u skupini.

U nedjelju, 30. 12. 2018. će se 19,00 do 23,00 sata odigrati posljednjih 6 utakmica po skupinama seniorskog turnira. Sve utakmice odlučuju ili o prvaku skupine ili o prolasku u drugi krug natjecanja. Prije  seniora će veterani od 16,20 do 19,00 sati odigrati četiri utakmice pretposljednjeg, 4. kola po skupinama svog turnira.