Srijeda, 02 Siječanj 2019 01:00

Caffe bar Rubikon, Play Fitness i Očna optika Abrić prošli osminu finala 28. BMNT "Požega 2018"

POŽEGA - Prvi susret osmine finala seniorskog turnira igrali su aktualni pobjednik Rubikon i domaća ekipa Caffe bar Vertigo. Branitelj naslova stigao je značajno oslabljen bez prošlogodišnjeg najboljeg igrača turnira Nikole Elera, no i dalje s odličnom ekipom. Rubikon je u 4 minuti preko Nike Jovića došao do vodstva i okrunio nešto bolje otvaranje utakmice. Pogodak Rubikona natjerao je Vertigo na nešto otvoreniju igru pa su preko Marka Zelenike imali dvije izgledne prigode, ali je obrana Rubikona sve uspješno otklonila. U drugom dijelu Vertigo je uspio stvoriti ozbiljan pritisak, dok je Rubikon vrebao iz kontri. Oba vratara su imala nekoliko lijepih intervencija, pa se u posljednjih 5 minuta ušlo s minimalnim vodstvom branitelja naslova, a onda je Vertigo povukao vratara i krenuo na sve ili ništa. Bila je to prava opsada gola Rubikona, pogodio je Vertigo vratnicu preko Tomislava Zelenike, imao još nekoliko pravih prigoda ali lopta nije htjela u gol. Rubikon je tako prvi koji je osigurao četvrtfinale ovogodišnjeg turnira.

Drugi dvoboj osmine finala igrali su Kutjevo i Fitness Play koji je bio oslabljen bez Mirka Solde, dok je Kutjevo zaigralo bez Petra Čuljka. U uvodnih 5 minuta Play je dva puta pogađao okvir gola, a onda u 6. preko Luke Balića dolaze do prednosti, a u sljedećem napadu i treći puta tresu okvir gola. U 12. minuti Play povećava prednost, Luka Cindrić malo je skrenuo dodavanje iz auta, dovoljno da prevari Brunu Šarića. 16. minuta donijela je i treći pogodak za Fitness Play, i treći put je različit strijelac, sa 8-9 metara snažno je pogodio Toni Sedlo. Samo otvaranje drugog poluvremena donijelo je i konačnu odluku, Slobodan Pejičić iskoristio je jednu odbijenu loptu i donio svojoj ekipi velikih 4:0. Već 8 minuta prije kraja Kutjevo vadi golmana i kreće barem po smanjenje zaostatka, no umjesto toga u 27. Goran Jurić postiže i peti gol za Fitness Play. Minuti nakon toga Marko Stepić ipak postiže pogodak za Kutjevo, što se pokazalo i kao konačni rezultat drugog susreta osmine finala. U sljedećem krugu Fitness Play ide na boljeg iz dvoboja Autodijelova Tokić i Elite Academya Pakrac.

U trećem susretu osmine finala Očna optika Abrić je protiv Mojito caffe bara već u 7. minuti preko Matiasa Šulca došla do prednosti, a samo minutu kasnije prekrasnu akciju Grbeša i Golića novim je pogotkom okrunio Domagoj Kovačević. Već tada se činilo da će Abrići lakoćom opravdati ulogu velikog favorita u ovom susretu. U posljednjoj minuti prvog poluvremena stigla je i konačna potvrda dominacije Abrića, strijelac trećeg pogotka bio je Marko Grbeš, a Alen Solina je 10 sekundi prije kraja prvog dijela postigao Abrićev 4 gol i poprilično ispraznio dvoranu jer je postalo jasno da njegova ekipa prolazi u četvrtfinale. Niti minutu nije trebalo Abrićima u drugom poluvremenu da postignu novi pogodak, na asistenciju Ivana Jakeševića strijelac je bio Željko Parobek. Nakon 5 minuta igre u drugom poluvremenu Mojito konačno dolazi do pogotka preko Kristijana Zapalca, a posljednji njihov pogodak na ovogodišnjem izdanju požeškog turnira postigao je Ivan Japarić u 24. minuti. Do kraja je Matias Šulc još jednim pogotkom zaokružio uvjerljivu predstavu Abrića koji su tako poslali ozbiljno upozorenje pred četvrtfinale, a tamo se sprema prava poslastica, Očna optika Abrić ide na noge Rubikonu!

28. BOŽIĆNI MALONOGOMETNI TURNIR «POŽEGA 2018»