Subota, 05 Siječanj 2019 01:00

Vallis Aurea pobjednik veteranskog turnira 28. BMNT "Požega 2018"

POŽEGA - U pretposljednjoj večeri požeškog Božićnog turnira završeno je veteransko natjecanje, naslovom pobjednika okitila se ekipa Vallis Auree.  Najbolji igrač turnira je Stipo Martinović, najbolji strijelac po šesti put Gojko Soldo (10 pogodaka), a najbolji vratar Željko Vidmar, sva trojica iz pobjedničke ekipe.

Nakon poprilične uspavanke u uvodnih 9 minuta u finalnom susretu veteranskog turnira briljantan potez Zdravka Novaka, slobodno možemo reći i najljepši na čitavom turniru. Nakon što je primio loptu prsima, fantastičnim volejem pogodio je od suprotne vratnice sa nekih 12-13 metara za vodstvo Rampe Spin valis. Bilo je to zapravo jedino vrijedno spomena u prvom poluvremenu, ali toliko lijepo da je i sasvim dovoljno. U drugom dijelu sjajno otvaranje, nakon samo 30ak sekindi igre Josip Hoborka postiže izjednačujući, a još 30 nakon toga i vodeći pogodak za Vallis aureu. U 25. minuti utakmice Mandić propušta sjajnu priliku odlučiti finale, pa se u završnicu ulazi s puno neizvjesnosti, iako je Vallis aurea bliže trećem, nego Rampa izjednačujućem pogotku. Rampa je nešto još pokušavala, ali bez prave prijetnje, pa je Vallis Aurea zasluženo došala do naslova pobjednika.

U susretu za treće mjesto snage su odmjerili Kelvin i Wiener osiguranje. Vrlo rano Kelvin je došao do prednosti golom Maria Čuljka nakon lijepe i brze akcije u kojoj je ostao sam pred praznim golom i zaista nije imao težak posao. Na drugoj strani Wiener pomalo i sretno dolazi do izjednačenja, jedan njihov udarac voditelj ekipe Kelvina Dražen Pekčec nespretno skreće u vlastitu mrežu za 1:1. Prije poluvremena Pekčec ispravlja svoju grešku i postiže drugi pogodak, ovoga puta na pravoj strani, u mrežu Wienera. U nastavku se kod Kelvina razigrali Čuljci, najprije Mario pogađa za 3:1, a onda i Petar za 4:1 i potvrdu osvajanja trećeg mjesta. Pet minuta prije kraja Josip Cipar smanjuje zaostatak Wienera, i postiže  pogodak za konačni rezultat, 4:2 za Kelvin.

POREDAK STRIJELACA - VETERANI

10 pogodaka

Gojko Soldo (Vallis Aurea)

5 pogodaka

Tomislav Topalović (Wiener osiguranje), Danijel Rađenović (Standard), Miroslav Papak (Cor), Zdravko Novak (Rampa Spin Valis)

4 pogotka

Josip Cipar (Wiener osiguranje)

3 pogotka Jasmin Benić, Željko Hrušovski (Wiener osiguranje), Miro Banožić, Ivo Papak, Sebastijan Kalnak (Cor), Zdenko Biondić (Rampa Spin Valis), Eduard Pavičić, Mario Čuljak, Petar Čuljak (Kelvin), Josip Hoborka (Vallis Aurea)