Ponedjeljak, 22 Prosinac 2014 01:00

Uvjerljivi Sibinj, Trento, Moby dick i Caffe bar Rubikon

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Grabrik drugog dana Božićnog malonogometnog turnira odigrano je 5 utakmica. U prvoj utakmici Sibinj je rezultatom 4:1 bila bolja od Luzera Čaglin. Pogotke za ekipu iz Sibinja postigli su Tomislav Sedlo, Miroslav Stefanović (2) i Marko Čanić. Počasni pogodak za ekipu iz Čaglina postigao je Domagoj Majetić.

Prvu utakmicu odigrali su i veterani. Sastali su se stari znanci ekipe Bećara i Alabame. Poveli su Bećari pogotkom Davora Karana u 9. minuti. Izjednačio je Miro Raguž u 17. minuti a Alabamu je u vodstvo doveo Darko Pandžić minutu poslije. U posljednjim sekundama utakmice igrači Alabame uspjeli su postići i autogol te dati priliku Bećarima da iz penala dođu do prednosti u međusobnom ogledu. Iskusna ekipa Bećara to je i iskoristila te su sva tri njihova izvođača bila sigurna (Tomica Peharda, Dražen Vasić, Davor Karan). Igrači Alabame dva puta su uspjeli zatresti mrežu iz penala (Miro Raguž i Zoran Bošnjaković) pa je konačan rezultat bio 5:4 za Bećare.

Utakmica veterana Vina Tandara Kutjevo i Euromodul Rijeka je odgođena i odigrati će se u ponedjeljak, 29. prosinca s početkom u 16,40 sati.

Pobjednik 21. turnira održanog 2011. godine ekipa Trento bila je uvjerljiva protiv ekipe Alo alo Pekara Klas. Rezultat je bio 6:1 za odličnu ekipu Trenta koja i na ovom turniru ima velike ambicije. Strijelci su bili Ivan Blažević, Matej Ivanović, Danijel Brtan, Ivan Kožulj, Antun Severović i Nikola Eler. Počasni pogodak za Alo alo postigao je Dominik Soldo. Ekipa Alo alo u svojim redovma imala je i jednog tamnoputog internacionalca po imenu Achillla ali niti s njim nisu uspjeli izbjeći uvjerljiv poraz.

Dugogodišnji sudionik požeškog turnira ekipa Moby dick iz Batrine bila je uvjerljiva protiv ekipe Ummba Energy drink Pekare Dragić koju su porazili rezultatom 6:2. Dva pogotka postigli su Bojan Đorđić i Hrvoje Wdovjak a po jedan Krunoslav Dubravac i Josip Roso. Za poražene oba pogotka postigao je napadač Ivan Vitenberg.

U posljednjoj utakmici osvajač 11. turnira održanog 2001. godine novogradiška ekipa Caffe bara Rubikon je sa 4:0 svladala mladu kutjevačko - vetovačku ekipu Kud puklo da puklo. Dva pogotka postigao je odlični Matej Kurjaković a po jedan su dodali Dario Terzić i Goran Divković.

U utorak, 23. prosinca na programu je sedam utakmica u sklopu 3. dana turnira. U prvoj utakmici od 17,20 sati sastat će se odlična slavonskobrodska ekipa Set. d.o.o. i Fossio Mojito bar koji je u prvoj utakmici bio uvjerljiv protiv Župe Kuzmica. Nakon toga slijedi utakmica veterana između Luzera Čaglin i Standarda Požega. U 18,40 igraju dvije ekipe čiji se klubovi natječu u 1. Županijskoj malonogometnoj ligi Požeško - slavonskoj. Riječ je o Alabami Brestovac i Vladoreni Mama mia iz Požege. Nakon toga je utakmica veterana Ožujskog piva i Pilane Blatančić. U 20,00 sati požeškoj publici predstavit će se ekipa SMC Pleternica koju čine igrači NK Slavije Pleternica jesenskog prvaka 3. HNL Istok a protivnik im je ekipa Rekreativci za koju nastupaju igrači MNK Bonite. Nakon toga sastaju se ekipe Autodijelova Tokić i MNK Plamena. Ekipa Autodijelova Tokić najavila je u svojim redovima nastup i nekoliko igrača MNK Osijek člana 1. Hrvatske malonogometne lige. U posljednjoj utakmici sastaju se ekipe Windor d.o.o. i Darmopil Instalacije Pčelarstvo Balen. Za Windor igraju igrači NK BSK Buk dok njihov protivnik ima ekipu sastavljenu od bivših i sadašnjih igrača NK Požega.