Utorak, 03 Ožujak 2020 01:00

MNK Autodijelovi Tokić poraženi na gostovanju kod HMNK Nova Gradiška u 15. kolu 2. Hrvatske malonogometne lige - Istok

STARO PETROVO SELO - Malonogometaši Autodijelova Tokić jučer su u sklopu 15. kola 2. Hrvatske malonogometne lige - Istok gostovali u Starom Petrovom selu kod HMNK Nova Gradiška koja je druga na ljestvici.

"Tokići" su odigrali dobru utakmicu iako su poraženi rezultatom 5:3 (0:1). Luka Rotim doveo je goste u vodstvo u 15. minuti, a domaćin je izjednačio u 22. pogotkom Nikole Ellera iz penala sa 6. metara. Već minutu poslije Eller je doveo domaćina u vodstvo od 2:1, a izjednačio je Mirko Soldo već u 24. minuti.

Dario Batalo je pogotkom za 3:2 u 30. minuti donio novo vodstvo domaćinu, a Stjepan Petrović je u istoj minuti povisio na 4:2. Tomislav Banožić je u 34. zabio za 4:3 i donio malo nade požeškom klubu da može izbjeći poraz, ali je već dvije minute poslije Marinko Brkljača zabio za konačnih 5:3.

Autodijelovi Tokić su ostali i dalje na 8. mjestu sa 16 bodova (5 pobjeda, 1 remi, 9 poraza), a u sljedećem kolu ugostit će MNK Slatinu. Taj susret igrat će se u subotu, 07. 03. 2020. s početkom u 19,00 sati u Sportskoj dvorani OŠ Fra Kaje Adžića u Pleternici.

Drugi član 2. HMNL iz Požeško - slavonske županije, Jakšić je 15. kolu, u nedjelju, 01. 03. 2020. u požeškoj Sportskoj dvorani Tomislav Pirc odigrao neodlučeno 2:2 (1:1) s Aureliom (Vinkovci) koja je četvrta na ljestvici. Gosti su poveli pogotkom Petra Pedića  u 17.. minuti, a izjednačio je mladi Lukas Begić u 19. minuti pa se s rezultatom 1:1 otišlo na odmor.

U 28. minuti Pedić je svojim drugim pogotkom donio novo vodstvo Vinkovčanima. Bod Jakšiću osigurao je Matias Šulc pogotkom za konačnih 2:2 u 34. minuti. Jakšić se s novim bodom popeo za jedno mjesto i sada je na 6. mjestu sa 21 osvojenim bodom (6 pobjeda, 3 remija, 6 poraza).

Malonogometaši Jakšića preskočili su Slatinu koja je u ovom kolu poražena na svom terenu od Osijek Kelmea rezultatom 4:11. U ostalim susretima Futsal Olimpijac (Županja) je pobijedio Našice rezultatom 7:4, a u gradskom slavonskobrodskom derbiju Brod i 035 Brod odigrali su neodlučeno, 5:5. Posljednja utakmica 15. kola između Vinkovaca i Male Mljekare igra se u četvrtak, 05. 03.

Jakšić u 16. kolu gostuje u Valpovu kod Male Mljekare.

Pročitano 1648 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 03 Ožujak 2020 13:50