Ponedjeljak, 23 Veljača 2015 01:00

MNK Internacional (Kutjevo) pobjednik Županijskog malonogometnog kupa

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Grabrik jučer je pred stotinjak gledatelja odigrana finalna utakmica Županijskog malonogometnog kupa za sezonu 2014./2015. Sastale su se momčadi MNK Internacionala (Kutjevo) i MNK Pleternice, a u dvorani je bio podjednak broj navijača koji su iz Kutjeva i Pleternice došli bodriti svoje klubove.

Poveli su Pleterničani pogotkom Damira Petkovića u 15. minuti.

Dvije minute prije kraja poluvremena Luka Kordić donio je Internacionalu izjednačenje.

Osam minuta prije kraja Valentin Gazilj je sjajnom solo akcijom doveo Pleternicu u novo vodstvo.

I kad se već činilo da će Pleternica osvojiti duplu krunu odnosno da će nakon osvojenog naslova prvaka 2. Županijske malonogometne lige osvojiiti i kup, tri minute prije kraja Drago Marković izjednačava na 2:2.

Gledatelji su već očekivali penale kada je Kristijan Jukić u posljednjoj minuti pogodio za 2:3.

Pleternica je tada tražila minutu time-outa i izvadila vratara Ivana Gazilja te pokušala s igračem više u polju postići pogodak za izjednačenje.

Igrači Internacionala su se dobro branili te su u posljednjim sekundama finala uspjeli oduzeti jednu loptu i preko Luke Kordića postići pogodak u nebranjenu mrežu Pleternice za konačnih 2:4.

Igrači Pleternice imali su dan prije tešku utakmicu protiv požeškog Tornada pa je vjerojatno i umor došao do izražaja u posljednjim minutama utakmice.

S druge strane igrači Internacionala bili su slobodni u polufinalu te su svježiji i odmorniji dočekali finalnu utakmicu kupa.

MNK Internacional (Kutjevo) se nekada zvao MNK Internova (Požega) ali je 2010. promijenio ime i sjedište kluba.

Pehare finalistima kupa ispred Nogometnog saveza Požeško - slavonske županije uručio je povjerenik za mali nogomet Jurica Bešlić.

Finale su dobro vodili mladi suci Domagoj Jakovljević i Dario Brkić.

S finalnom utakmicom kupa završila je i službena županijska malonogmetna sezona 2014./2015.

Finale Županijskog malonogometnog kupa :

PLETERNICA - INTERNACIONAL 2:4 (1:1)

POŽEGA, SD Grabrik, gledatelja 100, suci Domagoj Jakovljević i Dario Brkić, delegat Jurica Bešlić

STRIJELCI : 1:0 Petković (15), 1:1 Kordić (18), 2:1 V. Gazilj (32), 2:2 Marković (37), 2:3 Jukić (39), 2:4 Kordić (40)

PLETERNICA - Ivan Gazilj, Valentin Gazilj, Antonio Gazilj, Slaven Gazilj, Robert Vidakušić, Ante Valentić, Petar Čuljak, Zvonimir Šubara, Damir Petković

INTERNACIONAL - Antonio Romić, Kristijan Jukić, Saša Brblić, Dinko Kamenčak, Goran Katić, Bruno Čolak, Drago Marković, Luka Kordić, Boro Matijević

Pročitano 3217 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 24 Veljača 2015 10:16