Subota, 25 Listopad 2014 02:00

3. ŽNL : NK Parasan odigrao neriješeno kod NK Jovače

MARINO SELO - Igrači Nogometnog kluba Parasan danas su u posljednjem, 9. kolu jesenskog dijela 3. Županijske nogometne lige gostovali u Marinom selu kod posljednjeplasirane momčadi NK Jovače. Utakmica je završila bez pobjednika rezultatom 1:1. Nogometaši iz Golobrdaca su gubili 1:0 ali su pogotkom veterana Stipe Koutnija u posljednjoj minuti prvog dijela došli do izjednačenja. U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka te je utakmica završila 1:1. Jovači je to prvi osvojeni bod u ovom prvenstvu. Parasan je prvi dio prvenstva završio na odličnom trećem mjestu sa 16 osvojenih bodova koliko ima i drugoplasirani NK Dinamo (Badljevina). Naslov jesenskog prvaka zasluženo je osvojio NK Lipik 1925 čiji su igrači pobijedili u svih osam susreta i osvojili maksimalna 24 boda. Klub iz Golobrdaca bio je prošle sezone i ovog ljeta u velikim problemima s igračkim kadrom te se čak razmišljalo i o odustanjaju od natjecanja. Na kraju je ipak NK Parasan odigrao solidnu polusezonu. U osam susreta igrači trenera Darka Zovka ostvarili su pet pobjeda, jedan remi i dva poraza uz razliku pogodaka 21:14. Na domaćem terenu je NK Parasan ostvario sve četiri pobjede (Dinamo Badljevina, Graničar Bučje, Poljana, Ovčare) dok su u gostima Golobrdčani ostvarili jednu pobjedu (Eminovci), jedan remi (Jovača) i dva poraza (Lipik, Prekopakra). U proljetnom dijelu NK Parasan sigurno može završiti sezonu na odličnom drugom mjestu odmah iza neprikosnovenih Lipičana koji su jednom nogom već u 2. Županijskoj nogometnoj ligi. NK Parasan je osnovan 1956. godine te od tada neprestano sudjeluje u natjecanju i bila bi prava šteta da je klub iz požeškog prigradskog natjecanja Golobrdci prestao s postojanjem na pragu šesdesete godišnjice od osnutka.

Pročitano 2262 puta Poslijednja izmjena dana Subota, 25 Listopad 2014 22:17