Utorak, 09 Svi 2017 02:00

Požega pobjedom nad Lipikom u 18. kolu potvrdila naslov prvaka 1. Županijske nogometne lige

POŽEGA – Nakon odigranih šest utakmica 18. kola 1. ŽNL Požeško-slavonske dobili smo i matematičku potvrdu novog prvaka, a to je NK Požega. U ovom kolu Požega je na svom terenu ugostila odličnu ekipu Lipika i teže nego kako su očekivali upisali pobjedu koja im je osigurala naslov prvaka. Rezultat utakmice do 90. minute bio je 2:2, a onda je Požegi kapetan Lujić golom sa bijele točke donio potvrdu naslova.

U večernjem terminu u Kuzmici sastali su se domaćin Tim Osvježenje i gosti Slaven iz Gradca. Veliku pobjedu i donekle mirnu završnicu sezonu ostvarili su gosti rezultatom 1:2. Zaista uzbudljiva utakmica i pregršt prilika s obje strane uz jedan crveni karton gostima. Slaven iduće kolo dočekuje fenjeraše iz Vidovaca i pobjedom u toj utakmici osiguravaju ostanak u 1. ŽNL.

U nedjeljnim utakmicama nekoliko zanimljivih rezultata, ponajprije onaj u Buku gdje su se sastali domaćin BSK i gosti iz Jakšića. Jakšić u nekoliko prošlih kola ostvario je odlične rezultate dok su u Buku teško poraženi rezultatom 4:0.

Croatia iz Mihaljevaca uspjela je ostati ne poražena na gostovanju u Kutjevu te se zadržati i dalje ispred Dinama s 2 boda prednosti. No za 2 boda Mihaljevčani mogu i žaliti jer su imali vodstvo od 1:0 sve do 84. minute kada Kutjevu Albert Hel donosi bod.

Fenjeraš Dinamo je prema svim očekivanjima i najavama uspio pobijediti Papuk rezultatom 2:0 i produljiti si nadu i spas za ostanak u 1. ŽNL.

U Trenkovu pravi festival golova u susretu između Sloge i Kaptola. Veliku pobjedu i veoma važna tri boda ostvarili su domaćini za daljnji nastavak borbe i ostanak u ligi. Poveli su domaćini preko Vrljića u 28. minuti, Kaptol je preko Valentina Pranjića poravnao rezultat u 37. minuti, da bi odmah nakon tri minute golgetersku seriju nastavio Dalibor Banović i doveo domaćina ponovno u vodstvo. Na početku drugog poluvremena ponovno strijelac iskusni Dalibor Banović, a u 72. minuti Bradić s 25 metara odličnim udarcem zabija za 4:1. Do kraja susreta gosti su uspjeli ublažiti poraz golovima Ciganovića i Ilinčića na konačni rezultat 4:3.

U sljedećem 19. kolu koje se igra 13. i 14 svibnja s početkom u 17,30 sati sastaju se (subota) Jakšić: Jakšić – Požega, Lipik: Lipik – Tim Osvježenje, (nedjelja) Trenkovo: Sloga – Kutjevo, Kaptol: Kaptol – BSK, Gradac: Slaven – Dinamo, Velika: Papuk – Croatia.

POŽEGA – LIPIK 1925 3:2 (1:1)

POŽEGA – Igralište SRC Požega. Gledatelja 50. Sudac Brkić (Požega).

STRIJELCI: 0:1 – Andričić (17), 1:1 – Kru. Kahanek (32), 2:1 – Matanović (55), 2:2 – Šugić (81.-11m), 3:2 – Lujić (89.-11m).

POŽEGA: Romić, Solina (od 76. Pajić), Zeba, Marčetić, Jogun, Miler (od 61. Golić), Matanović, Zelenika, Kru. Kahanek (od 65. Kre. Kahanek), Lujić, Miholić (od 65. Vidović). Trener Krunoslav Podoljak.

LIPIK 1925: Marinić, F. Kligl, Džolić, Garača, Šimunović, I. Podunavac (od 74. Gelešić), Osmanović (od 59. Galko), T. Podunavac, Šugić, Andričić, K. Kligl. Trener Tomislav Kužilek.

TIM OSVJEŽENJE – SLAVEN 1:2 (0:1)

KUZMICA – Igralište Park. Gledatelja 100. Sudac Banović (Požega).

STRIJELCI: 0:1 – Aračić (25), 1:1 – Šporčić (68), 1:2 – Nović (86).

TIM OSVJEŽENJE: Klasić, L. Banožić, Andričić, M. Papak, Sesar, Novak, T. Banožić, I. Papak, Rotim, Šporčić (od 84. Marić), Barišić (od 46. Marinović). Trener Ivo Papak.

SLAVEN: Perić, Larma, Šinko, A. Čolak, B. Čolak, Živahinović (od 69. Soldo), Aračić (od 90. Jelić), J. Čolak, Blašković, Nović (od 90. Pavleka), Marinac. Trener Darko Čengić.

CRVENI KARTON: Božidar Marinac (77).

BSK BUK – JAKŠIĆ 4:0 (3:0)

BUK – Igralište Hrvatskinja. Gledatelja 100. Sudac Bošnjak (Požega).

STRIJELCI: 1:0 – Tvrdy (14), 2:0 – Mikšik (31), 3:0 – Bunčić (39), 4:0 – Tvrdy (70).

BSK: A. Bošnjak, M. Arežina, T. Arežina, J. Bošnjak (od 70. A. Mikšik), Zelić, Petković, Bunčić (od 75. T. Jelić), Jakovljević (od 85. Vinković), Tvrdy, J. Mikšik (od 83. Mahulik), M. Jelić. Trener Zvonko Peška.

JAKŠIĆ: Bošnjak, Parobek (od 72. Tomas), Troha, Palameta, D. Kovačević, Belan, Raguž, Šilhan, Jukić (od 46. Bulaja), Rezo, Banušić (od 46. Brus). Trener Dario Pažin.

KUTJEVO – CROATIA 1:1 (0:0)

KUTJEVO – Igralište SRC Kutjevo. Gledatelja 100. Sudac Glavaš (Požega).

STRIJELCI: 0:1 – Kopačević (47), 1:1 – Hel (84).

KUTJEVO: Šarić, S. Vasić (od 68. J. Budimir), Jelušić (od 59. Paulić), Franjić, Kordić, A. Budimir, Čuljak, Hel, Botički, Baketarić (od 46. Hora), Egner (od 68. Adžić). Trener Zlatko Botički.

CROATIA: Jozić, Đ. Vasić, Soldo, E. Šarić, Akik, Kopačević, Vučetić, Marić, Šipura (od 74. Šolić, od 90. A. Šarić), Kajan, Hervaćanin. Trener Bernard Raguž.

DINAMO – PAPUK 2:0 (2:0)

VIDOVCI – Igralište SRC Vidovci. Gledatelja 150. Sudac Mautner (Požega).

STRIJELCI: 1:0 – M. Banožić (36), 2:0 – Mikić (43).

DINAMO: Dumančić, Novinc, Soldo (od 59. Jaroš), Mandić (od 59. Garić), Bilić, Mikić, M. Banožić, Plešić (od 63. Obradović), Pavić (od 83. Smojvir), Novinc, Marić (od 70. Kolomaz). Trener Goran Vrgoč.

PAPUK: Raguž, Adžaga, V. Kljajić, Bertolan, Solić, Jelić, Martinović, Šipura (od 88. Zeba), Banović (od 55. Iličić), Jakobović, Suljić (od 83. Ivić). Trener Draženko Kljajić.

SLOGA – KAPTOL 4:3 (2:1)

TRENKOVO – Igralište Trenkovo. Gledatelja 100. Sudac Adžijević (Lipik).

STRIJELCI: 1:0 – Vrljić (28), 1:1 – V. Pranjić (37), 2:1 – Banović (40), 3:1 – Banović (51), 4:1 – Bradić (72), 4:2 – Ciganović (80), 4:3 – Iličić (87). SLOGA: Šimunović, Antolović, Blažević, Šipura, Vrljić (od 66. Đaković), Markanović, Banović (od 55. Jurčić), Bradić (od 77. Karagača), Vasić, Jozić, Jogun. Trener Jurica Bešlić.

KAPTOL: Majetić, Iličić, Marijanović, Parmaković, Kliček, Romštein, V. Pranjić, Šilhan, P. Pranjić, Ciganović, Vidić. Trener Krešo Poleti.