Ponedjeljak, 23 Listopad 2017 02:00

Nogometaši Slavonije pobijedili Varteks (Varaždin) u 10. kolu 3. Hrvatske nogometne lige

POŽEGA - Igrači trenera Krešimira Brkića upisali su nova tri boda zasluženom pobjedom na domaćem terenu protiv dobre ekipe Varteksa iz Varaždina koja je imala i odličnu potporu svojih navijača White Stonesa. Prvih 20-tak minuta gledali smo čvrstu borbu na sredini terena uz pokoju polušansu s obje strane.

Domaći su prvi došli do prednosti zahvaljujući vrataru gostiju Saši Drevenu koji je na jednu izbijenu loptu istrčao na 30-tak metara te ju promašio, a njegovu grešku iskoristio je Smojvir i ušetao se u prazan gol za 1:0. Samo četiri minute kasnije na semaforu 2:0, Boban se odlično snašao nakon jednog centaršuta i iz blizine ugurao loptu u mrežu. Gosti su nakon toga postali malo nervozni pa su u 32. minuti ostali sa 10 igrača, drugi žuti je nakon prigovora glavnom sudcu zaradio Spasić.

U nastavku susreta prvu priliku za novo povećanje vodstva imao je Jakešević, kojega je na povratnoj lopti pronašao Boban, a on sa 6-7m promašuje prazan gol. Ono što nije iskoristio Jakešević, samo tri minute kasnije je Podobnik.

Savršeno precizan korner izveo je Karačić, a Podobnik nečuvan najviši u skoku i lakoćom zabija za 3:0. Domaćima se otvorila prilika za lagano postizanje pogodaka i popravljanje gol razlike, no nekoliko šansi koje su imali Včelik, Grbeš i Boban nisu završile iza leđa gostujućeg vratara. Kako svoje prilike Slavonija nije iskoristila pred sam kraj susreta Varteks je uspio zabiti počasni pogodak preko Takatokua.

U sljedećem, 11. kolu Požežani gostuju kod posljednje plasiranog Belišća (subota, 28. 10. u 15,00). Pred svojim navijačima Slavonija će ponovno igrati za dva tjedna kada će u subotu, 04. 11. s početkom u 14,00 sati ugostiti NK Osijek II.

SLAVONIJA – VARTEKS 3:1 (2:0)

POŽEGA – Igralište NK Slavonije. Gledatelja 250. Sudac Filip Cindrić (Nova Gradiška), pomoćnici Buček (Slav. Brod) i Sokić (Nova Gradiška).

STRIJELCI : 1:0 Smojvir (20), 2:0 Boban (24), 3:0 Podobnik (67), 3:1 Takatoku (85).

SLAVONIJA: Rezo, Puntarić (od 76. D. Smojvir), Karačić, Boban, Včelik, Sokić, Marčetić (od 73. Plešić), Podobnik, Božić, I. Smojvir, Jakešević (od 64. Grbeš). Trener Krešimir Brkić.

VARTEKS: Dreven, Radić (od 53. Takatoku), Malnar, Sokser, Kuhar, Sušac, Modrić (od 61. Ileković), Spasić, Broz, Kukec (od 64. Hižak), Šoštarić. Trener Antun Jukić.

ŽUTI KARTONI: Puntarić, Sokić (Slavonija), Radić, Sušac, Spasić (Varteks).

CRVENI KARTON: Goran Spasić (32).

(Tekst i foto : Alen Protić, Kronika Požeško - slavonska)

Pročitano 1548 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 23 Listopad 2017 10:06