Ponedjeljak, 13 Studeni 2017 01:00

NK Požega u 11. kolu pobjedila Kutjevo i osvojila jesenski naslov prvaka 1. Županijske nogometne lige

POŽEGA – Završena je jesenska polusezona u 1. ŽNL Požeško-slavonskoj, nastavak i borba za titulu kreće u ožujku. Nakon 11 kola Požega je na vrhu i time je osvojila jesenski naslov, prati ih Dinamo sa dva boda manje odnosno Lipik 1925 sa četiri boda manje, a na začelju čvrsto zakopan stoji Slaven.

U utakmici koja je odlučivala o borbi za vrh između Požege i Kutjeva pobjednika je odlučio sjajni Bruno Golić hat-trickom i odveo Požegu do jesenske titule. U prvom poluvremenu mladi napadač je donio velikih 2:0 za Požegu, no Kutjevo je nakon onog raspada protiv Kaptola, ponovno odigralo odličnih drugih 45 minuta. Golovima Ante Budimira i Domagoja Majetića poravnali su na 2:2, ali u onda u posljednjim sekundama utakmice Golić je istrčao munjevitu kontru i zabio svoj treći pogodak.

U Kuzmici veliko slavlje domaćina jer su tri boda ostala kod kuće, a katastrofalna utakmica i najteži poraz doživjeli su gosti iz Lipika rezultatom 6:1. Od prve minute je krenulo naopako za Lipik, jer već nakon izvođenja centra mladi Marinović zabija za 1:0. Do odmora je bilo 3:0, Mislav Brnčić i Rotim praktično su osigurali pobjedu Tim osvježenju u prvih 45 minuta. U nastavku Brnčić zabija još dva puta, počasni za goste postigao je Oršić, a točku na i postavio je Miro Papak.

Slaven je čitavu jesen proveo na začelju, a tamo će provesti i zimu. U goste su im došli Vidovčani koji će prezimiti na drugom mjestu te na proljeće kreću u borbu za naslov, no usprkos jakom protivniku domaćini su bili blizu osvajanju boda. Poveo je Dinamo u 24. minuti golom Nikolaša, a odmah u sljedećem napadu domaćin vraća stvari na početak Čolaka, a u završnici utakmice Soldo odnio bodove put Vidovaca.

Derbi začelja u Mihaljevcima završio je miroljubivih ništa-ništa, kako rezultatom tako i prikazanom igrom na terenu.

Mladost je ugostila Papuk na svom terenu i remizirala uz dva pogotka u svakoj mreži. Gosti su poveli golovima Jurice Kljajića iz igre i jedan s bijele točke, a Mladost je do boda došla preko Bojića i Pilića iz kaznenog udarca. Od 53. minute domaći su igrali s igračem manje nakon što je Vidović zaradio drugi žuti.

U Kaptolu je gostovao BSK i odnio put Buka sva tri boda nakon minimalne pobjede. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Tvrdy u 80. minuti kada je iskoristio jednu nepažnju domaće obrane i svladao mladog Ivana Mikića.

U sljedećem 12. kolu koje se igra 24. i 25. ožujka 2018. sastaju se Kutjevo: Kutjevo – BSK, Kaptol: Kaptol – Lipik 1925, Kuzmica: Tim Osvježenje – Papuk, Pavlovci: Mladost – Jakšić, Mihaljevci: Croatia – Dinamo, Gradac: Slaven – Požega. Tjedan dana prije (17. i 18. 03. 2018.) odigrat će se utakmice 3. kola Županijskog nogometnog kupa.

TIM OSVJEŽENJE – LIPIK 1925 6:1 (3:0)

KUZMICA – Igralište Park. Gledatelja 100. Sudac Brkić (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Marinović (1), 2:0 Rotim (31), 3:0 M.Brnčić (37), 4:0 M.Brnčić (50), 4:1 Oršić (61), 5:1 M.Brnčić (74), 6:1 Papak (79).

TIM OSVJEŽENJE: Klasić, Andričić, Rašić, J.Banožić, J.Novak, T.Banožić, Papak, Marinović (od 72. Šporčić), M.Brnčić, Rotim, D.Brnčić (od 78. Šimunović). Trener Ivo Papak.

LIPIK 1925: Zanetti, F.Kligl, Garača, Gelešić, Podunavac, Oršić, Briševac, Macura (od 46. Iličić), Galko, Osmanović, Merkaš (od 46. Pleša, od 72. Bosnar). Trener Tomislav Kužilek.

POŽEGA – KUTJEVO 3:2 (2:0)

POŽEGA – Igralište SRC Požega. Gledatelja 100. Sudac Dobraš (Ratkovica).

STRIJELCI: 1:0 Golić (26), 2:0 Golić (43), 2:1 A.Budimir (61), 2:2 D.Majetić (76), 3:2 Golić (90).

POŽEGA: Romić, Miler, Zeba (od 66. Jušić), Pajić, Kopačević, Zelenika, Miholić (od 75. Herceg), Golić, Lujić, Kahanek (od 90. Zeljko), Matanović. Trener Željko Mitrović.

KUTJEVO: I.Majetić (od 46. Ilić), Franjić, J.Budimir, Kordić, A.Budimir, Čuljak, Paulić, Nemec, D.Majetić, Pavić, M.Majetić. Trener Ivan Budimir.

SLAVEN – DINAMO 1:2 (1:1)

GRADAC – Igralište Klasije. Gledatelja 100. Sudac Dobraš (Ratkovica).

STRIJELCI: 0:1 Nikolaš (24), 1:1 Čolak (25), 1:2 Soldo (83).

SLAVEN: Bošnjak, Marinac (od 72. Veletić), Šinko, Čolak, Štetić (od 76. Mičević), Miletić, Aračić, Brekalo, Nović, Franjić (od 46. Vračić), Cekinović. Trener nema.

DINAMO: Kraljak, Hruškar (od 72. Mišić), Lovrić, Troha, Nikolaš, Novak, Jaroš, Mandić, L.Novinc, Žuljević, Soldo (od 90. Hip). Trener Ivica Čabraja.

CRVENI KARTON: Marko Miletić (86).

CROATIA – JAKŠIĆ 0:0

MIHALJEVCI – Igralište Grabovac. Gledatelja 100. Sudac Brkić (Požega).

CROATIA: Buturac, Domagoj Brekalo, Soldo, Ladović, Akik (od 46. Šipura), Ćosić, Vučetić, Đogolović, Zaler, Dominik Brekalo, N.Vasić. Trener Bernard Raguž.

JAKŠIĆ: Bošnjak, Parobek, Obradović, M.Kovačević, D.Kovačević, Penava (od 74. Jurić), Vrljić, Brkanović, Egner, Šilhan, Garić. Trener Dario Pažin.

MLADOST – PAPUK 2:2 (1:2)

PAVLOVCI – Igralište SRC Pavlovci. Gledatelja 120. Sudac Banović (Požega).

STRIJELCI: 0:1 J.Kljajić (18), 0:2 J.Kljajić (26.-11m), 1:2 Bojić (45), 2:2 Pilić (67.-11m).

MLADOST: Barić, Franjić, Vidović, Hlebec, A.Soldo, Petrović (od 59. Pilić), Jagodić, Javorić (od 36. Mišković), Stanić, Gajić (od 46. Đak), Bojić. Trener Ivica Tadić.

PAPUK: Raguž, Adžaga, Mat.Šipura, Jakobović, Jelić, Foro, Vidović (od 62. Martinović), J.Kljajić, Bradić, V.Kljajić, Kolembus. Trener Draženko Kljajić.

CRVENI KARTON: Mario Vidović (53).

KAPTOL – BSK 0:1 (0:0)

KAPTOL – Igralište Sportski park. Gledatelja 100. Sudac Bošnjak (Požega).

STRIJELAC: 0:1 Tvrdy (80).

KAPTOL: Mikić, Antolović, T.Pranjić, Parmaković, Kliček, Pavelić, V.Pranjić, Šilhan, Darmopil, Martinović (od 69. Iličić), Novak. Trener Krešo Poleti.

BSK: Leist, Mahulik (od 72. J.Hel), Bošnjak, Petković, Zeba, Holjevac (od 81. Brankovan), Tvrdy, Mikšik (od 62. Jelić), Blašković (od 90. Marko Jakovljević), Zelić, A.Hel. Trener Ivica Pejnović.

(Tekst : Kronika Požeško - slavonska, Foto : Nogometni klub Požega)