Srijeda, 04 Travanj 2018 02:00

Pobjede Požege i Croatie, poraz Dinama u 14. kolu 1. Županijske nogometne lige

POŽEGA - Odigrano je prvi put ovog proljeća svih šest utakmica 1. ŽNL Požeško-slavonske te je nakon 14. kola Kutjevo izbilo na drugo mjesto, no Požega i dalje ima šest bodova prednosti. Iako aktualni prvaci imaju veliku prednost u borbi za titulu još nije ništa odlučeno, ali je zato ovo kolo donijelo konačnu odluku o putniku u 2. ŽNL, sljedeće sezone tamo će se nakon 4 godine vratiti gradački Slaven.

Derbi kola odigran je u Kutjevu i definitivno je opravdao očekivanja, bilo je to 90 minuta nadmetanja u lijepom nogometu u kojem je domaćin pokazao određenu prednost u kvaliteti, ali i u tjelesnoj spremi pa su u nastavku slomili vrlo dobre Lipičane. Kutjevo je na kraju slavilo rezultatom 4:1 te tako dalje nastavlja borbu za prvaka.

Aktualni prvak Požega gostovala je u Pavlovcima protiv dobrog domaćina Mladost i rutinski odradila gostovanje te pobijedila 3:0. U 4. minuti vodstvo gostima donio je Golić, a trenutno najbolji strijelac lige Kahanek povećao je na 2:0 u 33. minuti, da bi konačni rezultat na 3:0 postavio Miholić na kraju utakmice.

Derbi začelja odigran je u Mihaljevcima, a domaćin slavi pobjedu i ostanak prvoligaškom društvu, dok se Slaven može pripremati za 2. ŽNL. Strijelci za domaću Croatiu bio je 2 puta Pilić i mladi Kavedžija, dok je Jozić za goste dva puta matirao Romića.

U Kaptolu u susretu između istoimenog domaćina i Jakšića pobjedu je odnio domaćin rezultatom 3:2. Poveli su domaći preko Sadileka da bi do kraja poluvremena Šilhan poravnao rezultat, a gosti su nakon izjednačenja ostali s igračem manje, crveni karton dobio je Brus. U nastavku brojčano inferiornijim domaćinima nije bilo teško doći u rezultatsku prednost te golovima Romšteina i Darmopila odnose pobjedu i 3 boda ostaju u Kaptolu.

Tim osvježenje slavilo je u susjedskom derbiju protiv uvijek dobrog Dinama iz Vidovaca, pa je tako i ovoga puta bilo domaćinu teže nego očekivano doći do pobjede. Gosti su poveli preko Žuljevića u 12. minuti, a do kraja poluvremena domaći Tomislav Banožić vraća sve na početak. U drugom dijelu ponovno Žuljević vraća gostima prednost, a domaći preko Banožića ovog puta Josipa iz kaznenog udarca ponovno poravnavaju rezultat. Pobjedu Tim osvježenju u odličnoj utakmici donio je Rotim iz slobodnog udarca u 89. minuti i veliko slavlje domaćih koji još ovo proljeće imaju 3 od 3.

Uskrsna utakmica odigrana je u Buku i razlog za slavlje imali su domaći koji su petardom ispratili goste iz Velike ekipu Papuka. Holjevac je načeo goste polovicom prvog poluvremena nakon toga domaćin je iskoristio kazneni udarac Bošnjak je bio siguran, a već u 36. minuti bilo je 3:0 iz gužve zabio je Tvrdy. U nastavku gosti ostaju s igračem manje, a Holjevac postiže još dva pogotka za svoj hat-trick na utakmici i konačnih 5:0.

U sljedećem 15. kolu koje se igra narednog vikenda dvije utakmice igraju se u subotu, a četiri u nedjelju. U subotu, 07. 04. s početkom u 16,30 sati sastaju se Požega - Tim osvježenje i Jakšić - BSK Buk. U nedjelju, 08. 04. s početkom u 16,30 sati sastaju se Croatia – Kutjevo, Slaven – Mladost, Dinamo – Kaptol i Papuk – Lipik 1925.