Subota, 12 Svi 2018 02:00

Slavonija pobijedila Belišće u 26. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok

POŽEGA – Nogometaši Slavonije došli su danas do važnih bodova na svom Stadionu protiv Belišća u 26. kolu 3. Hrvatske nogometne lige- Istok. Pred dvjestotinjak gledatelja Požežani su slavili rezultatom 2:0 pogocima Marka Karačića koji je ponovno bio prvo ime utakmice kao i prije tri dana u kupu protiv Kaptola kada je postigao 4 pogotka.

Slavonija je u vodstvo došla u 21. minuti. Karačić se sjurio po desnoj strani obrane gostiju, pokušao je asistirati  napadaču Ivanu Smojviru ali mu se lopta vratila od obrambenog igrača Belišća a Karačić je taj poklon iskoristio i postigao pogodak. Minutu prije kraja poluvremena Slavonija je imala indirekt na dvadesetak metara od gola gostiju. Nakon lijepe akcije Karačić je jakim udarcem svladao vratara Marina Stanića. Do kraja utakmice Slavonija je održala vodstvo i došla do važnih bodova.

Momčad trenera Milana Tomljenovića je ovom pobjedom napredovala sa 15. na 14. mjesto i ima 25 bodova kao i Đakovo na 13. mjestu koje ima bolju razliku pogodaka od Požežana. Đakovo je danas odigralo neodlučeno u Koprivnici (0:0). Ispod Slavonije je Varteks sa 23 boda koji je danas poražen u Čakovcu od Međimurja rezultatom 4:0 i Belišće koje je posljednje sa 22 boda.

U sljedećem, 27. kolu Požežani gostuju kod vodećeg Osijeka II. Utakmica će se na zamolbu domaćina odigrati u petak, 18. 05. 2018. s početkom u 17,00 sati. Pred svojim navijačima "Plavi s Orljave" ponovno će igrati za dva tjedna kada će ugostiti Čepin. Utakmica se igra u subotu, 26. svibnja s početkom u 17,00 sati na Stadionu kraj Orljave. Nakon toga Slavonija gostuje u Đakovu (četvrtak, 31. 05.), a u zadnjem kolu u Požegi gostuje Koprivnica (nedjelja, 03. 06.)

SLAVONIJA – BELIŠĆE 2:0 (2:0)

POŽEGA - Stadion kraj Orljave, gledatelja 200, sudac : Marijo Petrović (Čazma), pomoćnici : Marin Ćosić i Petar Plevnik (Bjelovar). Četvrti sudac : Alen Dobraš (Ratkovica). Delegat : Tomislav Krleža (Cestica)

STRIJELAC : 1:0 Karačič (21), 2:0 Karačić (44)

SLAVONIJA – Rezo, Nikolaš, Neruda, Majstorović, Marčetić (od 72. Plešić), Karačić, Šulc (od 88. Bojić), Včelik (od 61. Grbeš), Podobnik, Božić, Smojvir. Trener : Milan Tomljenović

BELIŠĆE – M. Stanić, V. Stanić (od 58. Poljak), Milić, Ratković, Mandić, Paulić (od 77. F. Stanić), Jakovčević (od 46. Matoković), Pilj, Pranjić, Blažević, Vučemilović. Trener : Zdenko Adamović

IGRAČ UTAKMICE : Marko Karačić

(Foto : Alen Protić,  Kronika Požeško - slavonska)

Pročitano 2935 puta Poslijednja izmjena dana Subota, 12 Svi 2018 20:18