Nedjelja, 23 Rujan 2018 02:00

Slavonija u završnici utakmice slomila Vihor i u 5. kolu došla do prve pobjede u novoj sezoni 3. Hrvatske nogometne lige - Istok

POŽEGA - Nogometaši Slavonije u 5. kolu su na svom terenu protiv Vihora (Jelisavac) došli do prve pobjede u novoj sezoni 3. HNL – Istok. Prvo poluvrijeme prošlo je bez pravih prilika s obje strane ali u čvrstoj i oštroj borbi gdje je sudac Cindrić podijelio čak 5 javnih opomena. Domaći su najbliži pogotku bili u 43. minuti kada Josip Nikolaš iz blizine nije uspio pogoditi vrata gostiju.

Na početku drugog dijela Marko Žuljević nakon sjajne solo akcije je pobjegao obrani gostiju i doveo Slavoniju u vodstvo. Gosti su izjednačili nakon jednog kornera, a strijelac je bio njihov ponajbolji igrač Marko Dinjar.

Kada se činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, Marko Karačić je započeo akciju domaćih i dodao Mateju Pehardi koji se sjurio prema golu Vihora i asistirao Ivanu Smojviru za pobjednički pogodak i veliko slavlje domaćina. U 90 minuti drugi žuti karton zbog prigovora je dobio igrač gostiju Marin Vratković.

Slavonija je tako bez neke velike igre došla do velika tri boda s kojima je sa 14 došla na 9. mjesto na ljestvici 3. HNL - Istok. Već naredne subote, 29. rujna  "Plavi s Orljave" ponovno igraju na svom Stadionu jer će s početkom u 16,00 sati u sklopu 7. kola ugostiti Zrinski (Jurjevac) koji je jučer u Slavonskom Brodu svladao Marsoniu rezultatom 0:2 . Prije toga momčad trenera Milana Tomljenovića u 6. kolu, u srijedu, 26. rujna očekuje teško gostovanje u Ivankovu kod Bedema koji je jučer uvjerljivo poražen u Koprivnici od istoimenog domaćina rezultatom 7:2.

Rezultati utakmica 5. kola 3. HNL- Istok (22. 09.) : Slavonija - Vihor 2:1, Marsonia - Zrinski 0:2, Koprivnica - Bedem 7:2, Cibalia - Slavija 3:1, Sloga - Oriolik 2:2, Bjelovar - Vukovar 1991 4:1, Đakovo Croatia - Mladost 2:1, Čepin - Belišće (23. 09.).

SLAVONIJA – VIHOR 2:1 (0:0)

POŽEGA - Stadion kraj Orljave. Gledatelja 200. Sudac: Filip Cindrić (Nova Gradiška), pomoćnici Barbara Volenik – Vidović (Milanovac) i Bruno Premužaj (Varaždin).

STRIJELCI: 1:0 Žuljević (53), 1:1 Dinjar (59), 2:1 Smojvir (88).

SLAVONIJA: Rezo, Nikolaš, Neruda (od 76. Bojić), Majstorović, Marčetić (od 73. Grbeš), Šulc (od 83. Karačić), Žuljević, Sokić, Peharda, Božić, Smojvir. Trener: Milan Tomljenović.

VIHOR: Banović, Pavlović, Čaušić, Jović (od 61. M. Kubala), Janžek, Dinjar, Dubravac, Šulava, Vratković, S. Kubala (od 46. Šoštarić), Torčić (od 61. Stranatić). Trener: Igor Smoljo.

Crveni karton : Vratković (90).

Igrač utakmice : Marko Žuljević (Slavonija)

(Foto : Alen Protić, Kronika Požeško - slavonska)

Pročitano 2592 puta Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 23 Rujan 2018 12:52