Ponedjeljak, 05 Studeni 2018 01:00

Domaći remi Dinama, poraz Croatie u Kuzmici u 10. kolu 1. Županijske nogometne lige

POŽEGA - U proteklom 10. kolu 1. Županijske nogometne lige vodeća Požega bila je slobodna što su na najbolji mogući način iskoristili Kaptol i BSK Buk koji su pobjedama potpuno smanjili zaostatak za liderom.

Kaptol je na svom terenu u jednoj odličnoj utakmici bio bolji od Jakšića rezultatom 2:0. Kaptol je u vodstvo doveo Mile Pavelić, a u posljednjim trenucima prvog poluvrmena konačni rezultat postavio je Ninoslav Parmaković. Potvrdio je tako Kaptol odličnu formu u završnici jeseni i stigao na samo 2 boda minuta u odnosu na lidera tako da odluka o jesenskom prvaku pada u posljednjem kolu.

BSK je teže od očekivanog slavio u Pavlovcima. Rano su Bučani došli u vodstvo preko Mateja Blaškovića, ali se Mladost vratila u utakmicu golom Marija Vidovića iz jedanaesterca. U nastavku vratar gostiju Ante Bošnjak brani drugi jedanaesterac Mladosti kojeg je ovaj put izveo Antonio Soldo. Nakon što su propustili priliku doći do vodstva, Mladostaši su uskoro završili u minusu zahvaljujući Valentinu Podobniku. U završnici utakmice pobjedu BSK-a potvrdio je Dario Starčević.

Vrlo važne bodove osvojio je Omladinac koji je na svom terenu rezultatom 3:2 bio bolji od Lipika 1925. Trinaesta minuta bila je sretna za goste koje je u vodstvo doveo Galko, no nisu se dugo veselili, samo tri minute kasnije Nović svojim trećim golom u trećem nastupu za Omladinac vraća stvari na početak. Do odmora Omladinac radi potpuni preokret zahvaljujući Jeliću, a početkom drugog poluvremena nesretni Bosnar matira svog igrača koji je preuzeo ulogu vratara i praktično poklanja bodove domaćinu. Gostujući vratar Marinić se ozljedio u posljednjoj minuti prvog poluvremena, a umjesto njega na gol je stao Podunavac. Domaćin ga nije uspio svladati, ali je njegov suigrač. Lipik se vratio golom Jiraseka u 60. minuti, ali ipak nije uspio doći do boda, a u završnim minutama je ostao s igračem manje jer je isključen trener/igrač Ognjen Kafka.

Susret Dinama i Papuka završen je bez pobjednika uz po jedan pogodak u svakoj mreži. Najbolji igrač Dinama, Tomislav Žuljević iskoristio je kazneni udarac u otvaranju prvog poluvremena, a u 78. minuti mladi Luka Samaržija matirao je domaću obranu i odnio u Veliku zasluženi bod.

U subotu su u Kuzmici gostovali nogometaši Croatije iz Mihalejvaca i vratili se kući praznih ruku. Odličnu partiju pružio je Nikola Bulaja koji je postigao dva pogotka za domaće, dok je treći djelo Marka Banožića. Jedini pogodak za Croatiju postigao je njihov mladi kapetan Ivan Marić.

U 11. kolu koje je i posljednje jesenskog dijela prvenstva tri utakmice odigrat će se u subotu, a dvije u nedjelju. U subotu, 10. 11. 2018. s početkom u 14,00 sati sastaju se Požega - Omladinac, Lipik 1925 - Mladost i Jakšić – Dinamo. U nedjelju, 11. 11. 2018. u 14,00 sati igrat će Croatia – Kaptol i BSK – Tim osvježenje. Slobodan je Papuk.

TIM OSVJEŽENJE - CROATIA 3:1 (1:0)

STRIJELCI :  1:0 Bulaja (20), 2:0 M. Banožić (63), 2:1 Marić (65), 3:1 Bulaja (70)

TIM OSVJEŽENJE : Klasić, Šimunović (od 80 Jurić), L. Banožić, M. Banožić, J. Novak, I. Bulaja (od 20. Marinović), B. Banožić (od 81. M. Novak), N. Bulaja, Rotim, Šporčić, Andričić Trener: Ivo Papak

CROATIA : Romić, Đogolović, Ladović, Vasić, Kakuk (od 46. Kajan), Marić, Kopjarević (od 61. Bilić), Pilić (od 59. Mijoković), Kelebuda, Rudar (od 46. Kavedžija), Soldo Trener: Bernard Raguž

KAPTOL – JAKŠIĆ 2:0 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 Pavelić (11), Parmaković (44)

KAPTOL : Mikić, Soldo, Parmaković, Šaur (od 69. Lončarević), Romštein, V. Pranjić, T. Pranjić, Iličić (od 55. Novak), Darmopil, Sadilek (od 89. Čakalić), Pavelić (od 81. Škoda) Trener: Krešo Poleti

JAKŠIĆ : Kadežabek, Parobek, Palamera, M. Kovačević, D. Kovačević, Jakovljević, Begić, Šilhan, Bošković, Rezo (od 66 Kudrnaček, Penava (od 46. Jurić) Trener: Dario Pažin

OMLADINAC – LIPIK 1925  3:2 (2:1)

STRIJELCI : 0:1 Galko (13), 1:1 Nović (16), 2:1 Jelić (27), 3:1 Bosnar (48  - ag.), 3:2 Jirasek (60)

OMLADINAC : Vidmar, Obradović, Ribičić, Bluha, Poljaković, Metlar (od 69. Kovačić), Đajić (od 83. Vuzem), Jelić (od 71. I. Abramović), S. Abramović (od 85. Brkanović), Demše, Nović Trener: Dalibor Bradač

LIPIK 1925: Marnić (od 46. Podunavac), Osmanović, Bosnar, Kasapović, Kafka, Lesičak, I. Podunavac, Oršić, Galko (od 67. Derenj), Miladinović, Jirasek Trener: Ognjen Kafka

CRVENI KARTON : Kafka (86)

DINAMO – PAPUK 1:1 (0:0)

STRIJELCI :  1:0 Žuljević (48 - 11m), 1:1 Samaržija (78)

DINAMO : Mršić, Hruškar (od 46. Barišić), Novinc, Bilić, Karadža, Janković, Obradović (od 60. Miroslav), Mandić, Janjić, Žuljević, Jaroš Trener: Ivica Čabraja

PAPUK : Ivić, Adžaga, Jelić, Samaržija, Šubara (od 79 Čakalić), T. Foro, J. Foro, Bertolan, Kljajić, Martinović, Stipić Trener: Dražen Kljajić

MLADOST – BSK 1:3 (1:1)

STRIJELCI : 0:1 Blašković (7), 1:1 Vidović (42 -11m), 1:2 Podobnik (75), 1:3 Starčević (87)

MLADOST: Barić, Đurčević, Vidović, Đak, Mišković, Jagodić, Šilhan, Maras, Kićan (od 85. Rosipal), Soldo, Šimić (od 78. Budić) Trener: Marijan Bakula

BSK: A. Bošnjak, Mikšik, Arežina (od 68. Petković), A. Čolak, B. Čolak, Zeba, J. Bošnjak, Blašković (od 77. Mahulik), Podobnik, Tvrdy, Starčević (od 88. Jakovljević) Trener: Ivica Pejnović