Subota, 06 Travanj 2019 02:00

Slavonija pobijedila Bedem (Ivankovo) u 21. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok

POŽEGASlavonija je u 21. kolu 3. HNL - Istok danas svladala Bedem rezultatom 2:1 ostvarivši četvrtu uzastopnu pobjedu s kojom je i prekinula Bedemov niz od 12 utakmica bez poraza. Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj inicijativi nogometaša Slavonije ali bez pravih prilika. Gosti su jedinu pravu priliku imali u 6. minuti kad je Ivan Koledić izašao sam pred vratara Ivana Bošnjaka ali je njegov jaki udarac završio preko vratnice.

Slavonija je iz prve prave prigode i povela. Akciju je na desnoj strani počeo Mato Marčetić koji je daleko bacio aut u šesnaesterac, Almedin Bundavica je vratio povratnu, Matej Peharda propustio kroz noge, a Marko Žuljević oštrim prizemnim udarcem zabio za 1:0. Na početku drugog dijela gostu su izjednačili pogotkom Antuna Vuksanovića u 51. minuti.

Minuti prije gola gostiju trener domaćih Dalibor Bognar uveo je u igru Tomislava Žuljevića koji je već u 58. minuti ponovno doveo Slavoniju u vodstvo lijepim lobom s dvadestak metara. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te su "Plavi s Orljave" osvojili nova važna tri boda za proboj prema vrhu ljestvice.  Požežani su preskočili Oriolik i Bedem i sa 8. došli na 6. mjesto na ljestvici.

Slavonija u idućem, 22. kolu gostuje u Jurjevcu kod petoplasiranog Zrinskog (subota, 13. 04. u 16,30) koji ima 3 boda više, a za dva tjedna u sklopu 23. kola u Požegi gostuje Mladost Ždralovi (subota, 20. 04. u 16,30 sati).

SLAVONIJA - BEDEM 2:1 (1:0)

POŽEGA, Stadion Slavonije, gledatelja 300, sudac : Ivan Slunjski (Varaždin), pomoćnici : Jurica Šprem (Varaždin), Miro Hantak (Vinica), Četvrti sudac : Filip Hirš (Varaždin), delegat : Denis Rajković (Slavonski Brod).

STRIJELCI : M. Žuljević (43),1:1 Vuksanović (51), 2:1 T. Žuljević (58)

SLAVONIJA –Bošnjak, Nikolaš, Plešić (od 50. T. Žuljević), Marčetić, Šulc, M. Žuljević (od 90. Neruda), Bognar, Peharda, Bundavica, Božić, A. Smojvir (od 68. Gurdon). Trener : Dalibor Bognar

BEDEM – Čučković, Smolčić, Borko, Božić, Vuksanović, Mrdeša, Pintarić, Koledić, L. Sambol (od 72. I. Gazić), Mauer (od 77. M. Gazić), Dubravac. Trener : Josip Raić Sudar

Igrač utakmice : Tomislav Žuljević

Pročitano 1977 puta Poslijednja izmjena dana Subota, 20 Travanj 2019 16:15