Utorak, 16 Travanj 2019 02:00

Lipa uvjerljivo svladala Slavoniju (Prekopakra) u 8. kolu 3. Županijske nogometne lige

POŽEGA – Proteklog vikenda je nakon više od 5 i pol mjeseci zimske stanke nastavljeno prvenstvo 3. Županijske nogometne lige Požeško – slavonske.

Jesenski prvak Lipa je na svom terenu „Ritki gaj“ u Staroj Lipi rezultatom 5:1 uvjerljivo svladala Slavoniju (Prekopakra). Pogotke su postigli Luka Rožić (2, 84, 89), Marin Mijatović (52) i Tomislav Bičanić (54) dok je za goste jedini strijelac bio Karlo Strmota u 36. minutu za 1:1.

Igrači BSK-a (Biškupci) su na gostovanju u Badljevini porazili domaći Dinamo rezultatom 1:2. Pero Vidović je u 45. minuti iz jedanaesterca doveo goste u vodstvo, a Anto Vilus u 72. povećao vodstvo na 0:2. Matej Hrešić je u 77. minuti smanjio vodstvo na 1:2 i donio nadu svojim suigračima da mogu do boda ali se rezultat do kraja više nije mijenjao.

Ovčare i Eminovci odigrali su neodlučeno, 3:3. Eminovčani su poveli u 25. minuti pogotkom Jakova Bočkaja. Na početku drugog dijela, u 46. minuti izjednačio je Marko Filipović, a u 53. minuti Bočkaj iz kaznenog udarca ponovno donosi prednost gostima. Zvonimir Metić izjednačio je u 58. minuti, a u 62. iz jedanaesterca prvi put doveo Ovčare i u vodstvo. Bod gostima donio je Marko Kljajić pogotkom za konačnih 3:3 u 72. minuti.

Bez pobjednika je završila i utakmica u Marinom selu između domaće Jovače i Kamena (Vetovo). Antonio Hrabušicki doveo je domaće u vodstvo u 8. minuti, a Vetovčani su u 18. minuti došli do izjednačenja autogolom Ivana Meaškog. Igrač Kamena Marinko Kljajić u igru je ušao u 80. minuti, a već minutu poslije doveo svoju momčad u vodstvo pogotkom za 1:2. Svojim drugim pogotkom u 87. minuti bod Jovači donio je Antonio Hrabušicki. Sudac Zdenko Antolović je u ovom susretu podijelio čak 14 žutih kartona što je na kraju pretvoreno u 3 isključenja zbog dva žuta kartona dok su osmorica igrača po četiri iz svakog kluba susret završila sa po samo jednom javnom opomenom.

U vodstvu je Lipa sa 20 bodova, a drugoplasirani BSK ima 3 boda manje. Sve utakmice 9. kola 3. ŽNL igraju se u ponedjeljak, 22. 04. 2019. s početkom u 17,00 sati. Sastaju se BSK – Lipa, Ovčare – Jovača, Eminovci – Dinamo i Slavonija – Kamen.

Pročitano 1694 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 16 Travanj 2019 14:41