Utorak, 30 Travanj 2019 02:00

Lipa pobijedila Eminovce u 10. kolu 2. Županijske nogometne lige

POŽEGA – Proteklog vikenda odigrane su sve utakmice 10. kola 3. Županijske nogometne lige Požeško - slavonske. Vodeća momčad lige Lipa je na svom terenu „Ritki gaj“ u Staroj Lipi rezultatom 2:0 bila bolja od Eminovaca. Pogotke su postigli Tomislav Bičanić u 49. i Marin Mijatović u 81. minuti. Igrači Lipe cijeli susret su imali terensku inicijativu sa nekoliko izrazitih prilika za postizanje zgoditka pa je pobjeda mogla biti izražena i sa većim rezultatom.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Kamen koji je na svim igralištu „Grot“ u Vetovu rezultatom 4:0 svladao BSK (Biškupci). Trostruki strijelac bio je kapetan Kamena Vinko Kljajić (40., 79., 89. minuta) dok je jedan pogodak dodao Branko Šaur u 62. minuti. Gosti su imali samo 11 igrača na ovom susretu dok je domaćin imao 13 igrača u zapisniku.

Uvjerljivu pobjedu u lokalnom derbiju u Marinom selu ostvarila je i domaća Jovača koja je rezultatom 3:0 svladala Slavoniju (Prekopakra). Prva dva pogotka postigao je kapetan Đuro Lengelić u 27. i 55. minuti, a konačnih 3:0 postavio je Antonio Hrabušicki pogotkom za potvrdu pobjede u 71. minuti.

Jedinu utakmicu bez pobjednika odigrana je u Badljevini između Dinama i Ovčara, a završila je rezultatom 1:1. Matej Babić doveo je Ovčare u vodstvo u 71. minuti, a bod domaćinu donio je njihov kapetan Goran Nadaždi iz kaznenog udarca u 87. minuti.

Četiri kola prije kraja Lipa je na prvom mjestu sa 26 bodova dok drugoplasirana Jovača ima 11 bodova manje pa igrači Lipe već u idućem kolu mogu osvojiti naslov prvaka.

Sve utakmice 11. kola igraju se u nedjelju, 05. 05. 2019. s početkom u 17,30 sati. Sastaju se Ovčare – Lipa, Dinamo – Jovača, Eminovci - Kamen i BSK – Slavonija.

Pročitano 1536 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 30 Travanj 2019 14:08