Utorak, 07 Svi 2019 02:00

Lipa pobjedom na gostovanju u Ovčarama 3 kola prije kraja prvenstva osigurala naslov prvaka 3. Županijske nogometne lige

POŽEGA – Proteklog vikenda odigrane su sve utakmice 11. kola 3. Županijske nogometne lige. Vodeća momčad lige Lipa je slavila na gostovanju u Ovčarama rezultatom 1:3. Vedran Zirdum je doveo Lipu u vodstvo u 25. minuti, a na 0:2 povisio je Luka Rožić u 58. minuti. Pobjedu je potvrdio Zirdum svojim drugim pogotkom u 63. minuti. Počasni pogodak za domaćina postigao je Matej Babić u 80. minuti iz jedanaesterca. Od te minute Lipa je igrala s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona isključen Josip Vukić. Igrači Lipe su tako 3 kola prije kraja osigurali naslov prvaka 3. ŽNL jer imaju čak 13 bodova više od drugoplasiranog BSK-a (Biškupci).

Kamen (Vetovo) je osvojio sva tri boda na gostovanju u Eminovcima, a pobjednički pogodak postigao je kapetan Vinko Kljajić u 83. minuti.

U lokalnom derbiju u Badljevini je domaći Dinamo rezultatom 2:0 svladao Jovaču (Marino selo). Strijelci su bili Andrej Munić u 17. i Josip Tutić u 55. minuti. U 80. minuti isključeni su igrač Dinama Nino Straga i kapetan Jovače Đuro Lengelić.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvarili su igrači BSK-a koji su na svom terenu s visokih 8:3 svladali Slavoniju (Prekopakra). Već do poluvremena bilo je 4:0, na početku drugog dijela gosti su postigli dva pogotka i vratili se u utakmicu, ali su nakon toga domaći ponovno zabili 4 pogotka za potvrdu uvjerljive pobjede. Pogotke za domaće su postigli Mihael Kraljević (6), Luka Filipović (30, 38), Ivan Gril (37), Anto Vilus (71, 80, 82) i Ivan Mišić (62). Strijelci za goste bili su Karlo Strmota (48), Danijel Tutić (51) i Kruno Pravdić (88).

Sve utakmice 12. kola igraju se u nedjelju, 12. 05. 2019. s početkom u 17,30 sati. Sastaju se Lipa – Dinamo, Jovača – BSK, Slavonija – Eminovci i Kamen – Ovčare.

Pročitano 1388 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 08 Svi 2019 09:11