Ispiši ovu stranicu
Utorak, 14 Svi 2019 02:00

Lipa uvjerljivo svladala Dinamo iz Badljevine u 12. kolu 3. Županijske nogometne lige

POŽEGA - Nogometaši Lipe u 12. kolu 3. Županijske nogometne lige na svom terenu "Ritki gaj" u Staroj Lipi ugostili su Dinamo (Badljevina) i uvjerljivo slavili rezultatom 6:0. Domaće je u vodstvo doveo Luka Rožić pogotkom u 25. minuti, nakon toga je vodeći strijelac Lige Tomislav Bičanić zabio dva pogotka u 38. i 55. minuti. Na 4:0 povisio je Adam Rodić u 63. minuti. Svoj treći pogodak, a ukupno trinaesti u ovoj sezoni Bičanić je zabio u 68. minuti, a konačnih 6:0 postavio je iskusni Goran Bradić u 74. minuti. Kod rezultata 2:0 kapetan Dinama Goran Nadaždi napustio je teren zbog ozljede pa su gosti do kraja utakmice igrali s igračem manje jer nisu više imali zamjena.

Eminovci su slavili na gostovanju kod Slavonije u Prekopakri rezultatom 1:2. Na tamošnjem igralištu "Matkovac" Bruno Crepulja doveo je goste u vodstvo u 9. minuti. Denis Relota izjednačio je iz jedanaesterca u 53. minuti. Novo vodstvo gostima koje su sačuvali do kraja susreta donio je svojim drugim pogotkom Crepulja u 60. minuti.

Susjedski derbi u Vetovu između domaćeg Kamena i Ovčara završio je neodlučeno, rezultatom 2:2. Vinko Kljajić doveo je domaće u vodstvo u 21. minuti, a izjednačio je Marko Ninić u 23. minuti da bi deset minuta kasnije Marko Pačarek doveo goste u vodstvo. Direktan crveni karton u 43. minuti dobio je igrač Ovčara Stjepan Benić. Bod domačima donio je Ivan Karadža u 66. minuti pogotkom za konačnih 2:2.

Najefikasnija utakmica 12. kola odigrana je u Marinom selu gdje su po kišovitom i kliskom terenu domaća Jovača i BSK (Biškupci) odigrali neodlučeno, 4:4, a čak 7 pogodaka postignuto je u prvih 45 minuta ovog zanimljivog susreta. Domaćin je većim dijelom susreta bio u vodstvu ali su gosti tri minute prije kraja došli do boda. Domaće je u vodstvo doveo Kristijan Kovačević pogotkom za 1:0 u 17. minuti, a četiri minute poslije stvari je na početak vratio Anto Vilus pogotkom za 1:1. Već minutu poslije novo vodstvo Jovači donio je Antonio Hrabušicki pogotkom za 2:1, a na 3:1 povećao je Miroslav Mioković u 28. minuti. Tri minute poslije Luka Filipović smanjio je na 3:2, a isti igrač u 43. minuti zabio je za 3:3. BSK je ponovno već minutu nakon izjednačenja primio novi pogodak za 4:3 kao i za 2:1. Strijelac u 44. minuti bio je Kristijan Kovačević koj je postigao i prvi pogodak na utakmici. U drugom dijelu nije bilo pogodaka sve do 87. minute kada je iskusni Pero Vidović zabio za konačnih 4:4 i donio bod svojim suigračima.

Utakmice pretposljednjeg, 13. kola igraju se u nedjelju, 19. 05. 2019. s početkom u 18,00 sati. Sastaju se Lipa - Jovača, Dinamo - Kamen, Ovčare - Slavonija i Eminovci - BSK.

Posljednje, 14. kolo na rasporedu je u nedjelju, 26. 05. 2019. s početkom u 18,00 sati. Sastaju se Jovača - Eminovci, BSK - Ovčare, Slavonija - Dinamo i Kamen - Lipa.

Pročitano 2165 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 14 Svi 2019 11:42