Ponedjeljak, 27 Svi 2019 02:00

Lipa odigrala neodlučeno, 1:1 na gostovanju u Vetovu u posljednjem, 14. kolu 3. Županijske nogometne lige

POŽEGA – U nedjelju, 26. 05. 2019. odigrane su sve utakmice posljednjeg, 14. kola 3. Županijske nogometne lige. Prvak Lipa (Stara Lipa) gostovala je kod Kamena u Vetovu. Na Igralištu Grot bolje su u derbi kola ušli gosti koji su došli u vodstvo u 30. minuti preko najboljeg strijelca lige Tomislava Bičanića. Bod domaćinu donio je Ivan Karadža iz kaznenog udarca u 77. minuti. Prije početka utakmice delegat Damir Uremović je igračima Lipe uručio pehar za osvojeno 1. mjesto u sezoni 2018./2019.

Eminovci su na gostovanju u Marinom selu kod domaće Jovače osvojili sva tri boda. Gosti su poveli u 5. minuti pogotkom svog kapetana Nikole Maglice, a konačnih 0:2 postavio je Krešimir Hein u 30. minuti. Jovača je imala samo 11 igrača u zapisniku iako je igrala na svom terenu.

Lokalni derbi odigran je u Prekopakri na Igralištu Matkovac gdje je domaća Slavonija poražena od Dinama iz Badljevine rezultatom 1:2. Andrej Munić doveo je goste u vodstvo u 41. minuti, a izjednačio je Karlo Strmota u 57. minuti. Svojim drugim pogotkom najbolji pojedinac ovog susreta Andrej Munić donio je svojim suigračima pobjedu i sva tri boda.

BSK je na svom terenu u Biškupcima s uvjerljivih 8:1 svladao Ovčare koje su povele pogotkom Damira Markuša u 8. minuti. Sve nakon toga bilo je u znaku domaćih igrača kojima je posao olakšan i time što su gosti odigrali cijelu utakmicu sa igračem manje jer su imali samo 10 igrača u zapisniku. Četiri pogotka za uvjerljivu pobjedu BSK-a postigao je mladi Luka Filipović (28., 35, 62, 78), tri je dodao drugi strijelac lige Anto Vilus (30, 48, 60), a za izjednačenje je iz jedanaesterca u 18. minuti zabio iskusni Pero Vidović.

Ovaj rang natjecanja završetkom ove sezone odlazi u povijest a svi ovi klubovi od sezone 2019./2020. trebali bi se po najavama natjecati u 2. Županijskoj nogometnoj ligi.

Pročitano 1564 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 28 Svi 2019 10:00