Ponedjeljak, 02 Rujan 2019 02:00

Slavonija na svom terenu pobijedila Čepin u 2. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok

POŽEGA - Nogometaši Slavonije na svom su igralištu pobijedili Čepin rezultatom 2:0 u susretu 2. kola 3. Hrvatske nogometne lige - Istok. Trener domaćih Dalibor Bognar u ovom susretu nije mogao računati na stopera Karla Majtanića koji je isključen na kup utakmici u Nedelišću u srijedu i na iskusnog braniča Jana Nerudu koji je u petak prešao u županijskog ligaša Dinamo (Vidovci Dervišaga) nakon što je punu 21 godinu nosio dres "Plavih s Orljave" (25. 08. 1998. - 30. 08. 2019.).

Prvi dio susreta završio je bez pogodaka. Plavi su imali 4 dobre prilike (Antunović 2, Šubara, Plešić), a gosti su imali jedanaesterac kojeg je Bruni Krstanoviću obranio vratar Ivan Bošnjak koji je u nastavku te akcije još dva puta odlično obranio udarce gostiju sa samo nekoliko metara. Pokazalo se poslije da je to bio ključni trenutak utakmice jer su njegovi suigrači u nastavku utakmice postigli 2 pogotka i došli do sva 3 boda.

U 56. minuti Matej Peharda je centrirao, Ivan Peharda spustio glavom, a mladi napadač Karlo Antunović s metra također glavom zabio za 1:0. Pet minuta poslije veznjak Marko Šubara je dobro centrirao, a opasni Tomislav Žuljević koji je ušao u igru u 46. minuti lijepo je primio tešku loptu i s ruba šesnaesterca zabio desnom nogom za 2:0.

Tako je Žuljević postigao pogodak na trećoj službenoj utakmici zaredom. Nakon što je zabio u Vukovaru u 1. kolu za pobjedu od 0:1, u kup susretu u Nedelišću je potvrdio pobjedu pogotkom za 0:2, a sada je također zabio za konačnih 2:0.

U narednom, 3. kolu Slavonija gostuje kod Đakovo Croatie. Utakmica se igra u subotu, 07. 09. s početkom u 17,00 sati na Gradskom stadionu u Đakovu.

Pročitano 1847 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 02 Rujan 2019 17:35