Subota, 06 Prosinac 2014 01:00

Pobjeda OK Sokol protiv MOK Brod 2

POŽEGA - Odličnu utakmicu odigrali su večeras igrači Odbojkaškog kluba Sokol protiv MOK Brod 2 u sklopu 8. kola 2. Hrvatske odbojkaške lige - Istok. Nakon što su gubili 0:2 u setovima uspjeli su potpuno preokrenuti rezultat i ostvariti važnu pobjedu rezultatom 3:2 ( 24:26, 27:29, 25:23, 25:18, 19:17) u setovima. Pedesetak ljubitelja odbojke u Grabriku je vidjelo zanimljivu, neizvjesnu i  potpuno izjednačenu utakmicu u kojoj su čak četiri seta završila sa samo dva poena razlike. Trener Požežana Ante Šunjo na parket Grabrika poslao je sljedeći sastav : Ivo Kelava, Josip Obradović, Josip Žmire, Mario Stanić, Vladimir Smiljanić (libero), Ivan Filipović, Nikola Šostar, Krešimir Prpić, Damjan Prpić, Dado Malenica (kapetan), Eugen Aleksić i Marko Puntarić. Gostima se na početku utakmice pri kraju prvog seta ozlijedio srednjak Ivan Martić koji nije mogao nastaviti utakmicu te su ostali sa samo 6 igrača i nisu imali niti jednu rezervu. S druge strane domaći odbojkaši imali su 12 igrača u zapisniku i trener Šunjo je imao dosta svježih igrača što je možda donijelo i prevagu u samoj završnici susreta. Trener gostiju Branimir Garić bio je nezadovoljan konačnim rezultatom : " Trebali smo dobiti utakmicu 0:3 u setovima. Imali smo problem na samo početku jer nam se ozlijedio srednjak pa je libero morao ići na to mjesto. Igrali smo dobro ali su se na kraju Požežani razigrali". Trener OK Sokol Ante Šunjo je izjavio : "Imali smo loše otvaranje utakmice u prva dva seta i dosta početničkih grešaka. U trećem i četvrtom setu smo imali bolji prijem i igru u polju. te smo sa smirenijom igrom uspjeli preokrenuti rezultat i doći do pobjede. Izdvojio bih Ivu Kelavu i Maria Stanića koji su odigrali odličnu utakmicu ali i svi ostali su dali svoj doprinos ovoj pobjedi." U sljedećem, 9. kolu požeški Sokoli gostuju u Osijeku kod OK Murse 3.

Pročitano 1910 puta Poslijednja izmjena dana Subota, 06 Prosinac 2014 21:18