Četvrtak, 15 Studeni 2018 01:00

Odbojkaši Sokola u gostima pobijedili Valpovku u 5. kolu 2. Hrvatske odbojkaške lige - Istok

VALPOVO - Odbojkaši Sokola bili su uspješni na gostovanju kod Valpovke u 5. kolu 2. Hrvatske odbojkaške lige - Istok. Požežani su slavili rezultatom 2:3 (22:25,25:11,28:26,24:26,13:15) u setovima.

Nakon dobrog otvaranja utakmice požeški odbojkaši odigrali su slabo u drugom setu.  Treći set su krenuli jako dobro i vodili stalno sa 4-5-6 razlike ali su na kraju zbog nekoliko grešaka izgubili već dobiven set. Sokoli su se u četvrtom setu vratili i u uzbudljivoj završnici izborili odlučujući, peti set. Nakon velike borbe za svaki poen u petom setu Požežani su rezultatom 13:15 došli do pobjede.

Sokoli su najviše problema imali s prijemom lopte dok su dobro odradili napade s bočnih pozicija. Kapetan Josip Žmire je jako dobro proigravao i dijelio lopte pa i kad je prijem bio loš dok je Dado Malenica jako dobro prolazio blokove domaćih igrača, a solidno je na poziciji korektora odigrao Mario Jakobović. Dobro je igrao i Marko Rstić kao i Ivan Šebalj kojemu je ovo prva sezona. Nikola Hrgović je odigrao rutinerski, imao je koji dobar prolaz kad je dobio loptu.

Narednog vikenda se liga ne igra. U sljedećem, 6. kolu Sokoli će ugostiti MOK Brod (Slavonski Brod) (24. ili 25. 11.). Požeški klub je trenutno na 4. mjestu sa 8 bodova (3 pobjede, 1 poraz).

(Izvor : Facebook stranica Odbojkaški klub Sokol Požega)

Pročitano 1849 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 22 Studeni 2018 14:41