Ponedjeljak, 15 Prosinac 2014 01:00

Poraz odbojkašica ŽOK Vallis Aurea

POŽEGA - Igračice Ženskog odbojkaškog kluba Vallis Aurea poražene su jučer u Grabriku u posljednjem kolu 1. B. Hrvatske odbojkaške lige - Sjever. Bolje su bile igračice OK Olimpik (Zagreb) koje su pobijedile 2:3 (16:25, 19:25, 27:25, 25:16, 12:15). Vallisice su tako uspjele osvojiti jedan bod u ovom susretu. Nakon što su izgubile prva dva seta požeške odbojkašice vratile su se u utakmici osvojivši treći i četvrti set ali u petom setu nisu uspjele napraviti i potpuni preokret. Trenerica Ana Đurčević Paukner nakon utakmice je izjavila : "bila je jako napeta utakmica. U prvom setu smo upoznavali protivnice, drugi je bio dosta neizvjestan, uspjeli smo dobiti treći i četvrti i držati utakmicu u neizvjesnosti. Nažalost izgubile smo peti set ali bi pohvalila cure na borbenosti, opet su igrale složno, pokrivale su teren u obrani dok su u  napadu bile odlučne i pametno odigravale. Greške pri servisu su nam bile minimalne. Pokazale smo da možemo parirati i jačim protivnicima. Treba nam samo malo iskustva i sportske sreće da bi sve sjelo na svoje mjesto. Sad imamo pauzu do drugog mjeseca kada kreće drugi dio prvenstva. U tom periodu ćemo se posvetiti treninzima a odigrati ćemo i par pripremnih utakmica. Planiramo otići i u Odžak na turnir kod kluba s kojim imamo prijateljske utakmice. Tako da ćemo u ovoj pauzi imati praznike samo za vrijeme blagdana". Požeške odbojkašice polusezonu su završile na posljednjem mjestu od deset ekipa sa 6 osvojenih bodova koliko imaju i pretposljednje igračice OK Kolonije (Slavonski Brod). Upravo s igračicama Kolonije Požežanke nastavljaju prvenstvo u utakmici 10. kola koja je na rasporedu 14. veljače 2015. u Grabriku.

Rezultati 9. kola (13. i 14. prosinac 2014.) :

OK KOLONIJA - OK KARLOVAC 1:3 (13:25,9:25,25:21,17:25)

ŽOK VALLIS AUREA - OK OLIMPIK 2:3 (16:25,19:25,27:25,25:16,12:15)

OAK OSIJEK - OK FORTIS VOLTA 1:3 (15:25,25:21,15:25,21:25)

OK SISAK - OK VELIKA GORICA 3:1 (13:25,26:24,25:23,27:25)

HAOK MLADOST II - OK VARAŽDIN VOLLEY 3:0 (25:19,25:14,25:16)