Petak, 06 Ožujak 2020 01:00

Učenici ŠSD Sloga prvi u odbojci na Županijskom prvenstvu osnovnih škola, a učenici ŠSD Gimnazija najbolji kod srednjih škola

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u četvrtak, 05. 03. 2020. je održano županijsko natjecanje u odbojci za učenike osnovnih škola na kojem je nastupilo 5 ekipa.

Prvo mjesto osvojila je ekipa ŠSD Sloga (OŠ Julija Kempfa, Požega) čiji su igrači u finalu rezultatom 2:1 (25:18, 20:25, 15:10) svladali ŠSD Emanuel (Katolička OŠ, Požega).

Treće mjesto osvojila je ekipa ŠSD Sokol (OŠ Dobriše Cesarića, Požega) koja je rezultatom 2:1 (25:15, 25:27, 16:14) u setovima bila bolja od ŠSD Slavonac (OŠ Fra Kaje Adžića, Pleternica). Na petom mjestu završila je ekipa ŠSD Kune (OŠ Stjepana Radića, Čaglin).

Za ŠSD Slogu prvo mjesto osvojili su Teo Hodak, Bruno Pudić, Ivan Lončarević, Marko Lukić, Filip Gitt, David Lokner, Ivan Bezjak, Fran Marjanović, Marin Sabo i Patrik Nenadović, a vodio ih je profesor Alen Ivanović.

U četvrtak, 27. 02. 2020. u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc održano je županijsko natjecanje u odbojci za učenike srednjih škola na kojem je nastupilo 5 ekipa. ŠSD Gimnazija je u finalu rezultatom 2:1 (25:14, 20:25, 15:11 ) u setovima bila bolja od ŠSD Obrtnik.

U utakmici za 3. mjesto ŠSD Tehničar je rezultatom 2:0 (25:22, 25:15) u setovima svladao ŠSD Ekonomik. Peto mjesto zauzela je ekipa ŠSD KKG (Katolička gimnazija).

Za Gimnaziju su prvo mjesto osvojili Dinko Maslač, Šimun Banović, Ivan Zeba, Frano Romić, Martin Puntarić, Lovro Glasnović, Lovro Glasnović, Fabijan Ereiz,  Antun Romić i Bruno Galić, a ekipu je vodio profesor Željko Barić Pilić.

Igrači ŠSD Sloga i ŠSD Gimnazija će predstavljati Požeško - slavonsku županiju na državnoj završnici Hrvatskog školskog sportskog saveza koja će se održati od 02. do 04. svibnja u Poreču. Pehare za prvo mjesto uručio im je Marijan Rudež, tajnik Školskog sportskog saveza Požeško - slavonske županije.

Pročitano 1816 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 06 Ožujak 2020 13:14