Ponedjeljak, 19 Rujan 2016 02:00

Maja Grdiša osvojila treće mjesto na 11. Europa kupu u Slavonskom Brodu

SLAVONSKI BROD - U Slavonskom Brodu proteklog je vikenda održan 11. Europa kup u gađanju field samostrelom na kojem su osim hrvatski strijelaca nastupili i Rusije, Njemačke i Češke. Posljednje natjecanje u ovoj disciplini 2016. godine pokazalo je izvrsne rezultate kao nastavak uspješne sezone.

U pojedinačnoj konkurenciji najvažniji trofej osvajača kupa po treći je put pripao Valentini Pereglin s ukupno pogođenih 1.197 + 100 krugova, krug manje imao je Domagoj Pereglin (1.197 + 99), a vodeći strijelac prije finala, Marijan Kajfeš, zadnjim hicem pogodio je osmicu te se morao zadovoljiti trećim mjestom.

Velika neizvjesnost bila je u juniorskoj i muškoj konkurenciji. Na kraju je kod juniora prvo mjesto podijeljeno između Mihaele Oborovečki iz Velikog Trgovišća i Luke Štrbenca iz PGSD Zagreb s identičnim rezultatom od 1.193 kruga te po 60 unutarnjih i 53 vanjska centra!

U muškoj konkurenciji pobjeda je pripala Marijanu Kajfešu iz Dubrava 1094 ispred Domagoja Pereglina također iz Dubrava 1094. Marijan je pogodio drugoga dana svih 60 centara, a Domagoj 58 centara te je Marijan nadoknadio krug zaostatka iz prethodnog dana. Zoran Špoler iz GSD Požega 1871 osvojio je četvrto mjesto.

U ženskoj konkurencji pobjeda je uvjerljivo pripala Valentini Pereglin iz Dubrava 1094 ispred Ruskinje Olge Klimove i Maje Grdiše iz SK Požega. Kod kadeta pobjedu je odnio Oliver Mofardin iz Dubrava 1094 ispred Stjepana Boraka također iz Dubrava 1094 i Ruskinje Darie Ponomarenko.

Peto mjesto kod kadeta osvojio je Igor Požega iz GSD Požega 1871, Josip Vlainić iz SK Požega osvojio je sedmo mjesto, a Davor Požega iz GSD Požega 1871 bio je deveti. U veteranskoj konkurenciji pobjeda je pripala Željku Tijanu iz Dubrava 1094 ispred Ivice Tomljanovića iz SK Požega i Čeha Josefa Nedelnikova.

U ekipnoj konkurenciji pobjeda je uvjerljivo pripala hrvatskoj ekipi sastavljenoj od strijelaca "Dubrava 1094", druga je bila također hrvatska ekipa strijelaca iz Velikog Trgovišća i PGSD Zagreb dok je treća bila ruska ekipa "DOSAAF Russia".

Streljački klub Požega osvojio je ekipno 7. mjesto, a GSD Požega 1871 9. mjesto.

Sljedeće godine na natjecanjima u dvorani promijeniti će se pravila te će visoki rezultati otići u nepovrat, npr. sadašnji strogi centar će se ocjenjivati kao centar, drugim riječima pogodak će biti veće vrijednosti ako je cijeli obujam strelice unutar kruga. Kako najbolji strijelci sada pogađaju oko 20-25 unutarnjih centara, to znači da će se rezultati na bazi distance (serije od 30 hitaca) kretati oko 290 do maksimalno 295 krugova.

(Tekst : Kronika Požeško - slavonska)

Pročitano 1578 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 20 Rujan 2016 10:01