Petak, 01 Studeni 2019 01:00

Stolnotenisači Požege poraženi od dubrovačkog Libertas Marinkolora u 5. kolu HEP Superlige

POŽEGA - Stolnotenisači Požege u petom kolu HEP Superlige su bili domaćini dubrovačkom Libertas Marinkoloru i doživjeli 0:3 poraz. Iako izgleda čisto i uvjerljivo požeški gledatelji vidjeli su zapravo vrlo neizvjestan i zanimljiv meč.

Tek je drugi dvoboj Mateše i Šurbeka glatko otišao na stranu ponajboljeg hrvatskog stolnotenisača u dresu Libertasa. U prvom dvoboju snage su odmjerili Zeljko i Simović i to je zaista bila prava poslastica, iz trenutka u trenutak odnos snaga se mijenjao, a Zeljko je u četvrtom setu bio nadomak pobjede, no nažalost u ključnim trenucima nedostajalo je samo malo sportske sreće da se loptica “prevali” preko mrežice na drugu stranu.

U trećem meču slična priča, Fran Mihaljević imao je treći set i vodstvo 2:1 u svojim rukama, imao je 10:6 vodstvo i onda jednostavno nestao, Japec je iskoristio njegove greške i poveo s 1:2. Fran je i u četvrtom setu nastavio u sličnom ritmu, protivnik je brzo stekao prednost koju je Mihaljević uspio smanjiti, ali ne i dostići pa bodovi odlaze put Dubrovnika.

Svakako valja istaknuti odličnu atmosferu u dvorani, iako se u isto vrijeme igrala rukometna utakmica mala dvorana Tomislava Pirca bila je sjajno popunjena, a i gledatelji su imali što vidjeti tako da nema sumnje da će i u sljedećim utakmicama Požežani imati pravu podršku koja puno znači u ključnim trenucima svakog meča. Stolni tenis je in u Požegi!

Dominik Zeljko – Miho Simović 0:1 (11:13 ; 11:9 ; 11:5 ; 13:15 ; 7:11)

Luka Mateša – Dragutin Šurbek 0:2 (7:11 ; 8:11 ; 3:11)

Fran Mihaljević – Tomislav Japec 0:3 (4:11 ; 11:9 ; 10:12 ; 11:5 ; 7:11)