Četvrtak, 02 Srpanj 2015 02:00

Tibor Kakuk i Erik Hajpek državni prvaci u šahu

SPLIT - Mladi Požežani ostvarili su odlične rezultate na državnom prvenstvu u šahu koje je tijekom proteklog tjedna održano u Splitu.

Erik Hajpek postao je državni prvak u kategoriji do 11 godina starosti osvojivši 7 od mogućih 9 bodova.

Tako je Erik uspio ponovno osvojiti titulu državnog prvaka jer je isti uspjeh postigao proteklih godina i u kategorijama do 6, 7. i 9. godina.

U njegovoj kategoriji nastupila su 44 najbolja šahista tog godišta iz cijele Hrvatske.

Tibor Kakuk postao je državni prvak u kategoriji do 13 godina starosti. Kakuk je osvojio ukupno 7.5 od mogućih 9 bodova.

Egon Hajpek je u toj kategoriji zauzeo 9. mjesto s osvojenih 6 bodova te se također plasirao na Europsko prvenstvo koje će se održati ove godine u Poreču.

U njihovoj kategoriji natjecala su se 43 najbolja šahista u državi.

Erik i Egon Hajpek su bivši članovi Gradskog šahovskog kluba Požega, a sada se natječu za Šahovski klub Đuro Đaković iz Slavonskog Broda.

Tibor Kakuk je član GŠK "Požega" a na državnom prvenstvu nastupilo je čak 8 njihovih članova.

Elena Solina je u svom prvom nastupu na državnom prvenstvu osvojila 7. mjesto u kategoriji do 11 godina. S tim rezultatom plasirala se na Europsko prvenstvo koje će se održati ove godine u Poreču.

Nora Pisker je osvojila 11. mjesto u kategoriji do 13 godina (4.5 bodova), Ana Skukan je bila 12. u kategoriji do 15 godina (4.5 bodova).

Roko Vlahov je bio 17. u kategoriji do 13 godina (5 bodova).

U kategoriji do 9 godina požeški klub je imao tri natjecatelja.