Subota, 13 Veljača 2016 01:00

Domaći poraz rukometaša Požege na otvaranju drugog dijela sezone

POŽEGA – Rukometaši Požege poraženi su večeras u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc od RK Borovo rezultatom 23:26 u utakmici 12. kola 2. Hrvatske rukometne lige Sjever.

Iako su požeški rukometaši dobro otvorili utakmicu te u jednom trenutku imali i 5 pogodaka prednosti (u 16. minuti) na odmor su otišli sa samo jednim pogotkom prednosti (13:12) iako su u 23. minuti imali 4 pogotka razlike.

Na početku drugog dijela gosti odmah u 36. minuti dolaze do prvog vodstva (14:15) da bi već u 40. minutu imali prednost od 4 pogotka (15:19) iskoristivši što su domaći rukometaši u tom razdoblju utakmice čak 6 minuta zaredom igrali s igračem manje.

Požežani su u 44. minuti došli na 2 pogotka razlike (18:20) ali su se nakon toga gosti odvojili ponovno na 4 što su održavali do samog kraja utakmice.

Najbolji strijelac kod Požege bio je Karlo Grgurić sa 10 pogodaka, Ivan Tomičić postigao je šest, a Marko Greganić pet golova. Antonio Ćosić skupio je desetak obrana ali to sve nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat.

Požega je i nakon ovog poraza ostala na 9. mjestu sa 9 osvojenih bodova.

U sljedećem, 13. kolu rukometaši Požege gostuju u Vidovcu kod lidera prvenstva RK Vidovec s kojim su na svom parketu jesenas u 2. kolu odigrali neodlučeno, 29:29.

Pred svojima navijačima Požežani će ponovno igrati za dva tjedna (27. 02.) kada u 14. kolu dočekuju desetoplasiranu ekipu RK Nexe II od kojeg su u 3. kolu poraženi rezultatom 36:35 ali su ga nedavno pobijedili dva puta u prijateljskim ogledima u sklopu priprema za nastavak prvenstva.

Pročitano 1968 puta Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 14 Veljača 2016 08:52