Ponedjeljak, 03 Travanj 2017 02:00

Rukometaši Požege uvjerljivo svladali RK Lipu (Pakrac) u 16. kolu 2. HRL - Istok

POŽEGA - Rukometaši Požege su u 16. kolu 2. Hrvatske rukometne lige Istok u Sportskoj dvorani "Tomislav Pirc" pred dvjestotinjak gledatelja pobijedili RK Lipu (Pakrac) rezultatom 34:20 (18:9). Lipa je došla sa samo devet igrača te je Požega bila bolja od samog početka i bilo je samo pitanje s koliko razlike će završiti ovja susret.

Od domaćih igrača najviše su se istakli Branislav Blagojević sa 9 i Jerko Tukonić sa 7 pogodaka. Kod gostiju najefikasniji je bio Daniel Hlapović sa šest pogodaka.

- "Nismo baš odigrali dobru utakmicu, protivnik je bio loš. Dobili su šansu svi igrati. Kraj je prvenstva i pomalo smo umorni, ali ipak se dižemo u formi, i sve u svemu dobro igramo za kraj prvenstva." - rekao je trener Požege Hrvoje Jurković.

U pretposljednjem, 17. kolu Požega u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc dočekuje RK Borovo. Utakmica se igra u subotu, 08. travnja s početkom u 19,00 sati. U posljednjem, 18. kolu igrači trenera Jurkovića gostuju u Slavonskom Brodu kod RK Broda (22. travnja).

RK Požega – RK Lipa 34:20 (18:9)

RK Požega: Ćosić, Farkaš 4 (skoro 8), Grbeš 3, Vlašić, Balenović 2, Blagojević 9, Bajt, Kiš 5, Šimunović 1, Tukonić 7, Obradović, Kosanović, Markanjević 1, I.Franjić, Gotal 2. Trener: Hrvoje Jurković.

RK Lipa: Papušek, Hlapović 6 (1), Bartoluzzi 1, Šimić 3 (1), Smiljčić 4 (2), Lucić 2, Vonić 2, Major 1, Vuković 1. Trener: Jaroslav Šeba.

Sedmerci: RK Požega 2/5 (Gotal 1/2, Tukonić 1/1, Kiš 0/1, Obradović 0/1), RK Lipa 4/6 (Smiljčić 2/2, Šimić 1/2, Hlapović 1/1, Major 0/1)

Isključenja: RK Požega 8 minuta (Grbeš 2, Balenović 2, Blagojević 2, Obradović 2), RK Lipa 10 minuta (Lucić 2+2, Bartoluzzi 2, Šimić 2, Vonić 2)

Suci: Toni Pavlić i Dean Plazanić (Osijek) Nadzornik: Ivan Vuković (Virovitica)

Pročitano 2000 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 03 Travanj 2017 14:58