Utorak, 19 Rujan 2017 02:00

Rukometaši Požege pobijedili RK Slatinu u pripremnom susretu

POŽEGA - Rukometaši Požege u subotu, 16. rujna u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc svladali su RK Slatinu u pripremnoj utakmici rezultatom 34:33 (22:13). Požega je odigrala odlično prvo poluvrijeme te je u potpunosti nadigrala goste iz Slatine. Domaći igrači odigrali su odličnu obranu koja je donijela lake golove u napadu te su na odmor otišli sa 9 pogodaka prednosti.

U drugom dijelu trener Hrvoje Jurković je dao priliku mlađim igračima što su gosti iskoristili i smanjili prednost Požežana. Sedam minuta prije kraja čak su imali i vodstvo od 30:31.

Tako je do samog kraja utakmica bila neizvjesna, a Marko Grbeš je pet sekundi prije kraja postigao pogodak za pobjedu Požege. Prvi igrač utakmice definitivno je bio igrač Slatine Fran Čurić koji je vukao svoju momčad i postigao čak 14 pogodaka dok su njegovi suigrači Mataija, Hankić i Repić postigli po pet pogodaka. Odlične obrane, pogotovo u drugom dijelu imao je Lovro Frajhaut.

U ekipi Požege Karlo Grgurić je postigao 12 golova, Domagoj Kiš dodao je 5, a Tomislav Raguž i Vilim Gotal postigli su 4 pogotka. Odličan je bio i Antonio Ćosić na vratima sa 13 čak obrana u prvih 40. minuta. Treneru Jurkoviću nedostajali su Luka Jurković, Lovro Farkaš i Ivan Franjić. Prvi put nakon ozljede ligamenata koljena na početku priprema zaigrao je i Marko Grbeš i odmah postigao 4 pogotka.

U subotu, 23. rujna s početkom u 20,00 sati u SD Tomislav Pirc opet će se u pripremnom susretu sastati ova dva kluba. Utakmica se trebala igrati u Slatini ali kako se tamošnja dvorana obnavlja Požega i Slatina će ponovno igrati u Požegi. Bit će to i posljednja pripremna utakmica prije početka novog prvenstva 2. HRL - Istok koje kreće za dva tjedna.

RK Požega će u subotu, 07. 10. s početkom u 19,30 sati u sklopu 1. kola Požega ugostiti RK Orahovicu.

RK Požega – RK Slatina 34:33 (22:13)

RK Požega: Ćosić, Grbeš 3, Tukonić 2, Raguž 4, Vlašić, Tomas 3, Blagojević, Mjertan, Kiš 5(1), Obradović, Grgurić 12(1), Gelenčir, Mršić, Markanjević 1, Gotal 4, Kosanović, Jakić. Trener: Hrvoje Jurković.

RK Slatina: Loparac, Venus, Horvat, Čurić 14(4), Mataija 5, Nemet 2, Hankić 5, Miličić, Domagoj Bot 2, Frajhaut, Dominik Bot, Suhić, Macinger, Repić 5. Trener: Viktor Frajhaut.

Sedmerci: RK Požega 2/2 (Kiš 1/1, Grgurić 1/1), RK Slatina 4/5 (Čurić 4/4, Miličić 0/1)

Isključenja: RK Požega 6 minuta (Tukonić 2, Mršić 2, Grbeš 2), RK Slatina bez isključenja

Pročitano 1952 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 21 Rujan 2017 08:38