Ponedjeljak, 23 Listopad 2017 02:00

Rukometaši Požege uvjerljivo svladali RK Brod u 3. kolu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok

POŽEGA - Rukometaši Požege na svom su parketu uvjerljivo svladali RK Brod (Slavonski Brod) u susretu 3. kola 2. Hrvatske rukometne lige - Istok. Igrači trenera Hrvoja Jurkovića pred dobro popunjenim tribinama SD Tomislav Pirc potpuno su nadigrali stare rivale iz Slavonskog Broda.

Već na poluvremenu prednost je bila sedam pogodaka da bi na kraju razlika bila devet iako je već na zavšretku prvog dijela i cijelo drugo poluvrijeme trener Jurković koristio svoje mlađe igrače koji nisu članovi prve sedmorke dok Domagoj Kiš i Krešo Tomas uopće nisu ulazili u igru u drugom dijelu.

Po devet pogodaka kod domaćina postigli su Karlo Grgurić i Tomislav Raguž, a odlično je branio Antonio Ćosić. Kod gostiju osam pogodaka postigao je Ivan Rašić, dok je vrlo dobar na vratima bio Matej Sarić.

Nakon tri odigrana kola požeški rukometaši vodeći su na ljestvici 2. HRL - Istok sa maksimalnih 6 bodova koliko ima i drugoplasirano Borovo. Požega ima razliku pogodaka 113:76 (+37), a Borovo 83:67 (+16). Ove dvije ekipe sastat će se u posljednjem jesenkom kolu (02. ili 03. prosinca) kada će Požega gostovati kod Borova.

U 4. kolu Požega gostuje u Županji kod istoimenog domaćina, a za dva tjedna pred vjerojatno još više gledatelja u Požegi će gostovati RK Valpovka

POŽEGA - BROD 38:27 (17:10)

POŽEGA, Sportska dvorana Tomislav Pirc, gledatelja 350. Suci: Marko Lušić i Mario Uglik (Vinkovci). Nadzornik: Boris Crnojević (Kutina)

RK Požega: Ćosić, Banović, Grbeš 3, Jurković 3, Raguž 9, Gotal, Blagojević, Tomas 3, Kiš 3(1), Obradović 1, Grgurić 9(1), Gelenčir 3, Mršić 1, Markanjević 1, Franjić, Tukonić 2. Trener: Hrvoje Jurković.

RK Brod: Krznarić, Vukadinović, Vukoje 1, Simeon 1, Matačić, Rašić 8(2), Marić 3, Sarić 4, Didić, Poznanović 1, Alajica 4, Petrović 2, Kokanović, Bohm 3, Sarić. Trener: Saša Sertić.

Sedmerci: RK Požega 2/4 (Kiš 1/2, Grgurić 1/1, Raguž 0/1), RK Brod 2/3 (Rašić 2/2, Sarić 0/1)

Isključenja: RK Požega 10 minuta (Grbeš 2+2 ,Markanjević 2+2, Raguž 2), RK Brod 10 minuta (Marić 2, Sarić 2, Poznanović 2, Petrović 2, Kokanović 2)

(Foto : Rukometni klub Požega)

Pročitano 1713 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 23 Listopad 2017 15:00