Ponedjeljak, 05 Studeni 2018 01:00

Rukometaši Požege svladali Orahovicu u gostima u 5. kolu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok

ĐURĐENOVAC  - Rukometaši Požege rutinski su odradili gostovanje kod Orahovici i došli do sigurne pobjede i novih bodova s kojima su se učvrstili na prvom mjestu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok. Utakmica se igrala u Đurđenovcu gdje Orahovica igra domaće utakmice u ovoj sezoni.

Već na poluvremenu razlika je mogla biti puno veća ali se na odmor otišlo sa samo tri gola predsnosti (11:14). U drugom dijelu požeški rukometaši nisu dozvolili nikakvo iznenađenje već su povećali prednosti i mirno utakmicu priveli kraju.

Požega je tako nakon 5 odigranih kola prva na ljestvici s maksimalnih 10 bodova. Na 2. mjestu je Slatina koja je nakon uvjerljivog poraza u prošlom kolu u Požegi u ovom kolu svladala RK Brod (Slavonski Brod).

U sljedećem, 6. kolu Požega će ugositit pretposljednju ekipu lige RK Novu Gradišku. Utakmica se igra u subotu, 10. 11. 2018. s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Druga ekipa Požege će dan  poslije, u nedjelju, 11. 11. s početkom u 16,00 sati ugostiti RK Tenju u 7. kolu 3. Hrvatske rukometne lige - Istok.

RK Požega II je u 6. kolu poražena na gostovanju kod Osijeka II rezultatom 29:22 (14:11). Utakmica se igrala u istom terminu kad je igrala i prva ekipa  kluba pa su izostala su 3 važna igrača (Šimun Banović, Vilim Gotal i Borna Vlašić) što se osjetilo na igri i rezultatu. Istakao se kapetan Marko Gelenčir koji je postigao 12 golova.

5. kolo 2. HRL Istok

Đurđenovac, SŠD Đurđenovac, gledatelja 100. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (Vrpolje) Nadzornik: Loren Marić (Repušnica).

RK Orahovica – RK Požega 22:30 (11:14)

RK Orahovica: Steiner (3 obrane), Tosino 2, Špoljar, Turalija 4, Oreč 1, Kiš 3, Grahovac, Hodak 4(1), Bošnjak (7 obrana), Osmani, Kolarić 5, Žiška, Rotim 3. Trener: Zoran Ugljanac.

RK Požega: Ćosić (13 obrana), Banović 3, Jurković 6, Raguž, Polanec 6, Vlašić 1, Tomas 3, Grgurić 4(1), Franjić, I.Antunović 4, M. Antunović 1, Gotal 2. Trener: Dag Kovačević.

Sedmerci: RK Orahovica 1/1 (Hodak 1/1), RK Požega 1/1 (Grgurić 1/1).

Isključenja: RK Orahovica 6 minuta (Tosino 4, Špoljar 2), RK Požega 4 minute (Ćosić 2, Banović 2).

7. kolo 3. HRL - Istok :

Osijek, SD Zrinjevac, gledatelja 50. Suci: Andreja Bošnjak i Tea Svalina (Osijek) Nadzornik: Dalibor Medved (Donji Miholjac).

RK Osijek 2 - RK Požega 2 29:22 (14:11)

RK Osijek 2: Mesarić, Mandić 4, Jakobović 5, F.Carević 1, Cesar 4, Cickai 5, Vuković 3, Ištvanić 2, Špoljar, Mihaljević 2, A.Carević 1, Mršo, Kalić 1, Uglik, Kovač 1. Trener: Vedran Abramović.

RK Požega: Grbeš 1, Mjertan 3, Vlahov 1, Glasnović, Bajt, Conjar, Gelenčir 12, Uremović, Markanjević 2, Tukonić 3, Jakić. Trener: Filip Bešlić.

Sedmerci: RK Osijek 2 0/1 (Vuković 0/1), RK Požega 2 3/3 (Gelenčir 3/3)

Isključenja: RK Osijek 2 6 minuta (Mihaljević 2, Mršo 2, Kalić 2), RK Požega 4 minute (Grbeš 4).

(Facebook stranica Rukometni klub Požega)

Pročitano 1561 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 06 Studeni 2018 11:40