Utorak, 26 Veljača 2019 01:00

Rukometaši Požege pobijedili Slaviju (Staro Petrovo selo) u 11. kolu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok

POŽEGA - Rukometaši Požege ostvarili su pobjedu protiv RK Slavija (Staro Petrovo selo) u susretu 11. kola 2. Hrvatske rukometne lige - Istok. Iako su Požežani loše ušli u utakmicu  prvih desetak minuta ipak su do poluvremena ostvarili uvjerljivo vodstvo od 8 pogodaka prednosti (18:10). Gosti su u 50. minuti smanjili razliku na samo 4 pogotka i to u razdoblju kad je trener Dag Kovačević koristio dio igrača iz druge postave koji su u predigri ovog susreta pobijedili u derbiju 15. kola 3. HRL - Istok RK Zrinski (Bošnjaci), vodeću ekipu lige rezultatom 35:33.

Marko Gelenčir upisao je osam pogodaka, Marko Grbeš i Borna Vlašić po pet iako su već igrali jednu utakmicu toga dana. Kod gostiju Dalibor Tomić postigao je devet, a Damir Milošević osam pogodaka.

Požega je i dalje na prvom mjestu sa maksimalna 22 boda (11 pobjeda u 11 susreta). U narednom, 12. kolu požeški rukometaši gostuju kod RK Brod u Slavonskom Brodu. Prije tog susreta Požega će u srijedu, 27. 02. 2019. s početkom u 19,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc odigrati utakmicu 1/8 finala Hrvatskog rukometnog kupa protiv RK Nexe II (Našice).

Požega II je na 4. mjestu sa 22 boda (11 pobjeda, 4 poraza), a u sljedećem, 16. kolu gostuje kod osmoplasiranog Cestorada u Ivankovu.

11. kolo 2. HRL istok :

RK Požega - RK Slavija 31:27 (18:10)

Požega, Sportska dvorana Tomislav Pirc, gledatelja 200. Sutkinje : Andreja Bošnjak i Tea Svalina (Osijek). Nadzornik : Dalibor Medved (Donji Miholjac)

RK Požega: Banović 1, Grbeš 5, Glasnović, Vlašić 5, Polanec 1, Tomas 4, Gotal 1, Bajt, Grgurić, Gelenčir 8, Markanjević 1, Franjić, Jurković, M.Antunović 4(2), Tukonić 1, Rajič. Trener: Dag Kovačević.

RK Slavija: Cindrić, Halajko 2, Šimunović 3, Akmačić, Tomić 9(4), Mandić, Poljak, Stanišić 1, Milošević 8, Pejaković, Bošnjaković 2, Kramarić 2, Martinović, Šamal. Trener: Dubravko Mihić.

Sedmerci: RK Požega 2/2 (M.Antunović 2/2), RK Slavija 4/6 (Tomić 4/6)

Isključenja: RK Požega 8 minuta (Grbeš, Vlašić, Gotal, Gelenčir), RK Slavija 14 minuta (Stanišić 2+2, Milošević 2+2, Tomić, Bošnjaković, Kramarić).

15. kolo 3. HRL istok :

RK Požega 2 - RK Zrinski 35:33 (18:18)

Požega, Sportska dvorana Tomislav Pirc, gledatelja 100. Suci : Darko Mikolčić i Matija Predragović (Virovitica). Nadzornik : Božidar Prpić (Vukovar)

RK Požega: Banović 7(2), Grbeš 1, Čuljak, Vlahov, Vlašić 2, Pavlović, Mjertan, Bajt, Glasnović, Conjar, Gelenčir 8(2), Gotal 9, Uremović, Markanjević 3, Tukonić 5, Jakić. Trener: Filip Bešlić.

RK Zrinski: Hudolin, Lončar 5, Matković 7(4), Alduk 12(4), Saša Šumanovac, Silvio Šumanovac 1, Kuveždić 3, Peulić 5, Klačar. Trener: Slaven Šumanovac.

Sedmerci: RK Požega 4/5 (Gelenčir 2/3, Banović 2/2), RK Zrinski 8/9 (Alduk 4/5, Matković 4/4)

Isključenja: RK Požega 2 4 minute (Mjertan, Gelenčir), RK Zrinski 6 minuta (Peulić 2+2, Lončar)

Pročitano 1417 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 26 Veljača 2019 14:36