Ponedjeljak, 15 Travanj 2019 02:00

Rukometaši Požege završili prvenstvo 2. HRL - Istok s 18 pobjeda u 18 odigranih utakmica

POŽEGA - Rukometaši Požege u subotu, 13. 04. 2019. su svladali RK Feniks (Osijek) na svom parketu rezultatom 37:30 u posljednjem, 18. kolu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok.

Požežani su naslov prvaka osigurali još prije nekoliko kola, a do kraja sezone bilo je samo pitanje hoće li igrači trenera Daga Kovačevića uspjeti ostvariti maksimalan učinak od 18 pobjeda u 18 susreta što su na kraju i uspjeli. Tako je RK Požega trijumfalno napustila ovaj rang i u sezoni 2019./2020. nastupat će u 1. Hrvatskoj rukometnoj ligi - Sjever što je drugi državni rang, a iznad je samo Premijer liga.

Požežanima sada slijedi odmor pa pripreme za novi rang dok pravi posao tek očekuje predsjednika kluba Igora Starčevića i sportskog direktora Daria Anića koji zajedno s ostalim članovima uprave do početka priprema moraju klub igrački, organizacijski i financijski pripremiti za zahtjevan rang kakav je 1. HRL - Sjever.

Druga ekipa RK Požega je u nedjelju 14. 04. 2019. u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc odigrala neodlučeno u derbiju 22. kola 3. HRL - Istok protiv Petrijevaca. Požega II je i dalje na četvrtom mjestu sa 29 bodova (14 pobjeda, 1 remi, 7 poraza. U 23. kolu igrači trenera Filipa Bešlića gostuju kod RK Mikanovci u Starim Mikanovcima kod istoimenog domaćina (27. 04.).

Nakon toga u Požegi u 24. kolu gostuje Mladost Donji Miholjac (04. 05.). U 25. kolu mladi Požežani idu u Davor (11. 05.), a u posljednjem, 26. kolu u Sportsku dvoranu Tomislav Pirc dolazi Spačva II Vinkovci (25. 05.).

18. kolo 2. HRL istok :

RK Požega - RK Feniks 37:30 (20:14)

Požega, SD Tomislav Pirc, gledatelja 250. Suci : Toni Pavlić i Dean Plazanić (Osijek). Nadzornik : Bruno Androš (Osijek).

RK Požega: Ćosić (12 obrana), Banović 1, Grbeš 3, Raguž 1(1), Vlašić 3, Polanec, Tomas 3, Gotal 1, Jurković 5(1), Grgurić, Gelenčir 2, Markanjević 3, Franić (5 obrana), I.Antunović 10, M.Antunović 5, Rajič (3 obrane). Trener: Dag Kovačević.

RK Feniks: Ćosić (4 obrane), Zatezalo 12(1), Vuk 8(1), Kuštro 1, Šarac, Mihaljević, Perić 1, Davidović (3 obrane), Raguž, Pavičić 4, Sabljić (4 obrane), Strahonja 1, Šamija 3. Trener: Slavko Stojković.

Sedmerci: RK Požega 2/4 (Jurković 1/1, Raguž 1/1, M.Antunović 0/1, Gelenčir 0/1), RK Feniks 2/2 (Zatezalo 1/1, Vuk 1/1)

Isključenja: RK Požega 4 minute (Grbeš, M.Antunović), RK Feniks 12 minuta (Zatezalo 4, Kuštro, Mihaljević, Raguž, Strahonja)

22. kolo 3. HRL istok :

RK Požega 2 – RK Petrijevci 26:26 (14:13)

Požega, SD Tomislav Pirc, gledatelja 120. Suci : Nikla Knežević i Dalibor Tunuković (Vrpolje). Nadzornik : Ivan Dandić (Belišće)

RK Požega: Banović 5(5), Grbeš 3, Čuljak, Vlahov, Vlašić 6, Pavlović, Mjertan 5, Mikala, Conjar, Gelenčir 4, Gotal 3, Uremović, Markanjević, Jakić (9 obrana). Trener: Filip Bešlić.

RK Petrijevci: Sakač 4, Pavišić, Lozančić, Kiš, Maltar, Stefanov, Petrušić, Stanić 3, Mazur, Vajtner, Šenk 3, Sarić, Jovičić, Lončarić 4, Ivičić 12(4), Komljenović (11 obrana). Trener: Josip Ivičić.

Sedmerci: RK Požega 2 5/6 (Banović 5/5, Gelenčir 0/1), RK Petrijevci 4/4 (Ivičić 4/4)

Isključenja: RK Požega 2 6 minuta (Banović, Grbeš, Gelenčir), RK Petrijevci 12 minuta (Sakač 4, Šenk 4, Kiš, Stanić)

Pročitano 1788 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 16 Travanj 2019 13:07