Ponedjeljak, 06 Svi 2019 02:00

RK Požega II uvjerljivo svladala Mladost (Donji Miholjac) u 24. kolu 3. Hrvatske rukometne lige - Istok

POŽEGA - Igrači druge ekipe Rukometnog kluba Požega opravdali su ulogu favorita i uvjerljivo svladali RK Mladost (Donji Miholjac) u 24. kolu 3. Hrvatske rukometne lige - Istok. Ekipa trenera Filipa Bešlića od samog početka je kontrolirala utakmicu i već do poluvremena imala velikih 9 golova prednosti (21:12). Svi igrači iz zapisnika su dobili svoju priliku i svi su opravdali povjerenje, a čak su se i svi upisali u listu strijelaca (osim vratara).

Najviše pogodaka postigao je mladi Lovro Glasnović koji je odigrao svih 60 minuta i zabio sedam pogodaka. Treba izdvojiti i najmlađeg igrača Požege Svena Mikalu koji je zabio svoj prvijenac ove sezone. Što se tiče vratara, Dinko Jakić branio je standardno vrlo dobro, dok je drugi vratar Adam Uremović skupio velikih šest obrana. Svi ostali igrači odigrali su također odlično i pridonijeli uvjerljivoj pobjedi od 15 golova razlike (39:24).

Požega II se ovom pobjedom ponovno probila na 3. mjesto sa 33 boda, preskočivši Petrijevce koji su uvjerljivo poraženi na gostovanju kod vodećeg Osijeka II (36:22) i koji imaju bod manje.

U sljedećem, 25. kolu mladi Požežani idu na gostovanje u Davor (11. 05.) kod posljednje plasirane ekipe lige koja ima samo 5 bodova. U posljednjem, 26. kolu u Sportsku dvoranu Tomislav Pirc dolazi Spačva II Vinkovci (25. 05.).

24. kolo 3. HRL Istok:

RK Požega 2 - RK Mladost 39:24 (21:12)

Požega, Sportska dvorana Tomislav Pirc. Gledatelja 100. Suci: Matej Knapić (Slatina) i Stjepan Peršić (Virovitica) Nadzornik: Ivan Vuković (Virovitica)

RK Požega 2: Grbeš 5, Čuljak 2, Mjertan 2, Vlašić 5, Pavlović 1, Glasnović 7, Conjar 1(1), Gelenčir 6, Gotal 5, Uremović, Markanjević 4, Mikala 1, Jakić. Trener: Filip Bešlić.

RK Mladost: Vrbanić, Strunje-Lacković 6, Josić, Grmoja, Vinogradac 10(3), Cvetković, Ovcin 4, Štefan 1, Gereč 1, Molnar 2. Trener: Vladimir Skeledžija.

Sedmerci: RK Požega 2 1/1 (Conjar 1/1), RK Mladost 3/3 (Vinogradac 3/3)

Isključenja: RK Požega 2 2 minute (Markanjević), RK Mladost 8 minuta (Gereč 4, Vinogradac, Štefan)

Pročitano 1799 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 06 Svi 2019 13:15